Reklama

"Kulturalniaki" rozdane. Znamy nagrodzonych

Opublikowano:
Autor:

"Kulturalniaki" rozdane. Znamy nagrodzonych  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 2014 roku gmina Łuków przyznaje honorową nagrodę "Kulturalniak Gminy Łuków", Jest to statuetka - rzeźba jelonka z kolorowym wiankiem na karku. Wykonuje je rzeźbiarza z Gręzówki Roberta Sadło.

 Tegoroczna uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej w Aleksandrowie.  Laureatami nagrody „Kulturalniak Gminy Łuków 2019” zostali: „Łuksja” Sp. z o.o. w Łukowie (za mecenat i sponsoring kultury), Bank Spółdzielczy w Łukowie (za mecenat i sponsoring kultury), Zakłady Mięsne Łuków (za mecenat i sponsoring kultury), Stanisława Matejuk (za animację lokalnej kultury w Zalesiu), Janusz Kozioł wicestarosta łukowski (za mecenat i patronat Festiwalu Folklorystycznego „Złoty Kur Ziemi Łukowskiej”), Wojciech Szczygieł zastępca wójta (za propagowanie i organizację turniejów szachowych), chór ”Corde Christi” z Zarzecza Łukowskiego (za popularyzowanie i krzewienie pieśni chóralnej). 


W części artystycznej zaprezentowały się zespoły: „Zalesianki” z Zalesia, „Jagódki” ze Żdżar, „Kumpele” z Gręzówki, „Niezapominajki” z Dminina, zespół Koła Gospodyń Wiejskich i chór „Corde Christi” z Zarzecza Łukowskiego, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Jata”, Klub Seniora „Teraz pora na seniora” z Klimek oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie. Podziękowania od dyrektora GOK-u za pomoc i współorganizację uroczystości odebrały dyrektor SP w Aleksandrowie Renata Pawlikowska i sołtys Aleksandrowa Edyta Gałązka.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE