Reklama

Kukiz w Łukowie: Oddać władzę ludziom

Opublikowano:
Autor:

Kukiz w Łukowie: Oddać władzę ludziom - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O pomysłach na polską politykę znany muzyk opowiadał podczas konferencji pod budynkiem łukowskiego starostwa

Paweł Kukiz gościł w Łukowie w piątek wieczorem. Wizyta to element kampanii Koalicji Polskiej, którą tworzą ruch Kukiz 15 oraz Polskie Stronnictwo Ludowe. Podczas konferencji Kukiz promował kandydatów do Sejmu z list Koalicji. Są to Dariusz Krzęcio i Marek Kopeć. Nieobecna była Barbara Kot. 


Kukiz podczas wizyty w Łukowie przypomniał najważniejsze postulaty wspólnego programu. To m.in. emerytura bez podatku, ustawa antykorupcyjna eliminująca z życia publicznego osoby skazana za łapówki, wprowadzenie mieszanej ordynacji wyborczej (np. zapis o możliwość odwołania posła i prawo startu dla każdego obywatela).
Lider Kukiz 15 mówi też o obligatoryjności referendów, których wyniki muszą, jego zdaniem, być wiążące dla władzy. Koalicja Polska chce też wprowadzić głosowania przez internet. 

Kukiz podkreślał, że Polska ma być krajem gdzie decydujący głos mają obywatele, a nie polityczni liderzy. - Ludzie muszą mieć większy wpływ na sprawy publiczne - przekonuje Kukiz. 

Dariusz Krzęcio, który startuje do Sejmu z pozycji nr 5 przekonywał, że jako poseł chce zadbać o przywrócenie kas biletowych na łukowskim dworcu PKP oraz remont drogi krajowej nr 63 do Siedlec.

Marek Kopeć jest "dziewiątką" na liście Koalicji w okręgu lubelskim. W swoim wystąpieniu przekonywał, że jako radny sejmiku województwa lubelskiego poprzedniej kadencji działał skutecznie na rzecz ziemi łukowskiej. 
Jednym z jego postulatów w tegorocznych wyborach jest emerytura bez podatku. Jako poseł Kopeć chciałby też zadbać o wybudowanie w Łukowie nowoczesnego dworca PKS.

Materiał wideo z piątkowej konferencji jest dostępny na funpagu Łuków24 na Facebooku. 
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE