Reklama

Kto zgadnie gdzie miasto a gdzie wieś?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukasz Kurowski

Kto zgadnie gdzie miasto a gdzie wieś? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak ktoś nie wierzy, to my zapewniamy, że na zdjęciu mamy granicę miasta i wsi. Tylko, która droga należy do którego samorządu?

Tereny wiejskie kojarzą nam się głównie z rolnictwem, czyli polami i polnymi drogami. Miasto z kolei budzi skojarzenia związane z nieco większą cywilizacją i choćby utwardzonymi drogami. Ten jednak przykład pokazuje, że u nas może być odwrotnie!

Granica wsi Łazy w gminie Łuków i miasta Łuków to jedno z ciekawszych miejsc na mapie powiatu. Co prawda wieś jest dobrze skomunikowana z miastem ul. Cieszkowizna, ale rozrosła się na tyle, że gmina utwardza nawet boczne uliczki, które są coraz gęściej zabudowane.

Jedna z nowo wybudowanych uliczek w Łazach kończy się jednak w polu, na granicy obu samorządów. Warto zauważyć, że w odległości ok. 100 metrów znajduje się ul. Polna już w Łukowie. Aż się prosi o połączenie tych dwóch ulic. 

Gmina zrobiła swoje i do granicy z miastem wybudowała swoją część. Teraz kolej na miasto. Wykonanie tego kawałka drogi zaplanowano dopiero na 2018 rok, a więc tuż przed kolejnymi wyborami samorządowymi. 

Planowana jest budowa całej ulicy Polnej. Jednak zostanie ona rozłożona w czasie. W tym roku zostanie wykonana dokumentacja techniczna. W przyszłym roku zaplanowana jest budowa infrastruktury w ziemi. Droga według planów wybudowana zostanie w 2018 roku.

Wybory powinno się więc chyba przeprowadzać częściej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE