Reklama

Kto zdobędzie tytuł? Ostatnia prosta!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Kto zdobędzie tytuł? Ostatnia prosta! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobiega końca VI edycja plebiscytu na Człowieka Roku tygodnika Wspólnota Łukowska i portalu Łuków24.pl. Kto wygra plebiscyt i zdobędzie tytuł?

W tym roku w szranki naszego plebiscytu stanęło 10 osób zmieniających rzeczywistość na lepszą. Czytelnicy Wspólnoty Łukowskiej oraz Łuków24.pl przez ostatenie tygodnie oddawali głos na swojego faworyta. 

Głosowanie jest aktywne do 28 lutego 2019 r. do godz. 23.59. Jeśli jeszcze nie oddałeś głosu na swojego kandydata, masz ostatnią chwilę na wysłanie SMS-a. Czekamy na wiadomości wysłane na numer 72051 o treści wskazanej przy nazwisku kandydata. Koszt jednego SMS-a to 2,46 zł z VAT.


KTO W TYM ROKU WALCZY O TYTUŁ CZŁOWIEKA ROKU?Agnieszka Cieślak - SMS o treści wsp.lukow.1 pod numer 72051

Wójt gminy Wojcieszków. Sensacja wyborów samorządowych 2018 w gminie Wojcieszków. Wieloletnia nauczycielka, a przez całą ostatnią kadencję - jedna z nielicznych radnych opozycyjnych w Radzie Gminy. Jej słowne potyczki z ówczesnym wójtem Januszem Wylotkiem i innymi radnymi - choćby o podział okręgów wyborczych - przeszły już chyba do legendy.
Maciej Cybulski - SMS o treści wsp.lukow.2 pod numer 72051

Dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Za jego sprawą do placówki wracają pamiątki. Zbiera eksponaty, skutecznie poszukuje sponsorów i mecenasów. W 2018 r. pozyskał do Muzeum m.in.: 25 kart rękopisu "Listów z Afryki", 5 kart rękopisu powieści "Potop", album rodzinny zawierający 42 fotografie Sienkiewicza w różnych okresach życia.
Justyna Gruba - SMS o treści wsp.lukow.3 pod numer 72051

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Serokomli. Była odpowiedzialna za powstanie projektu na dofinansowanie i nadzorowała przebieg prac przy budowie nowej siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Serokomli. Wcześniej biblioteka miała 70 m², dziś mieści się w budynku zaprojektowanym na miarę XXI wieku. Są tu m.in. sale na księgozbiory, mała sala kinowa, sala konferencyjna z zapleczem kuchennym.
Kamil Klink - SMS o treści wsp.lukow.4 pod numer 72051

Inicjator powstania Klubu Honorowych Dawców Krwi "Ostoja" w Łukowie. Utworzył klub, aby zintegrować krwiodawców w powiecie. Chce robić w każdej gminie akcje krwiodawstwa. Od kwietnia 2018 r. – czyli od oficjalnego powołania klubu, jego członkowie zorganizowali dwie duże akcje krwiodawstwa: podczas "Dni Łukowa" i dożynek w Krzywdzie. 8 grudnia HDK "Ostoja" wstąpił do Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP.
Piotr Mączyński - SMS o treści wsp.lukow.5 pod numer 72051

Sekretarz-skarbnik OSP Nurzyna. Strażak-ochotnik od 38 lat, działacz na rzecz wsi Nurzyna, od urodzenia związany z tą miejscowością. W 2018 r. współorganizował wraz z innymi druhami uroczystości odsłonięcia tablicy pamięci Wincentego Tomasiewicza, marynarza i nurka pochodzącego z Nurzyny. Współorganizator uroczystości odsłonięcia obelisku w Nurzynie z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Mateusz Ptaszyński - SMS o treści wsp.lukow.6 pod numer 72051

Miłośnik sportu i aktywnego trybu życia, współzałożyciel grupy "Rowerowy Łuków", nieformalnej grupy skupiającej miłośników jazdy na dwóch kółkach. Dziś prezes stowarzyszenia o tej samej nazwie, które oprócz organizowania przejażdżek rowerowych, włącza się do wielu akcji charytatywnych. Ptaszyński to także jeden z pomysłodawców i współorganizatorów Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza, który wrócił na Ziemię Łukowską po blisko 90-ciu latach przerwy.
Marcin Sentkiewicz - SMS o treści wsp.lukow.7 pod numer 72051

Burmistrz Stoczka Łukowskiego wybrany w ubiegłorocznych wyborach, wcześniej nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie oraz wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim. Trener lokalnych drużyn piłkarskich dzieci i młodzieży. Związany z lokalnymi klubami sportowymi STS AVES oraz LKS Dwernicki. Przez ostatnie 12 lat był radnym miejskim w Stoczku Łukowskim.
Sławomir Skwarek - SMS o treści wsp.lukow.8 pod numer 72051

Poseł na Sejm RP. Były wójt Gminy Adamów, miłośnik sportu i historii, inicjator przedsięwzięć z zakresu ekonomii społecznej. W 2015 r. - kandydat do Sejmu RP z list PiS. Był "pierwszym rezerwowym" na liście ugrupowania. W wyborach 2018 r. uzyskał mandat radnego Sejmiku Wojewódzkiego. Kiedy Jarosław Stawiarski został Marszałkiem Woj. Lubelskiego, Skwarek objął mandat poselski.
Kinga Szerszeń - SMS o treści wsp.lukow.9 pod numer 72051

Wójt gminy Wola Mysłowska. Do czasu wyborów samorządowych 2018 r. sekretarz gminy Wola Mysłowska i radna powiatowa, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Łukowskiego. W swojej gminie aktywnie działa w Stowarzyszeniu Rozwoju Gminy Wola Mysłowska, które podejmuje wiele inicjatyw na rzecz mieszkańców. Pierwsza kobieta na stanowisku wójta w Woli Mysłowskiej.
Krzysztof Warda - SMS o treści wsp.lukow.10 pod numer 72051

Został wójtem gminy Krzywda po wyborach w ubiegłym roku. Pokonał w II turze Jerzego Kędrę, który rządził gminą przez 12 lat. Uzyskał 59,37 proc. poparcia. Wygrał we wszystkich obwodach. Jego sukces jest tym większy, że do czasu startu w wyborach nie był nawet radnym. Wcześniej, przez 21 lat, Warda pracował jako nauczyciel Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE