Reklama

KRZYWDA: Wójtowi i radnym nie po drodze z Danutą Chadaj

Opublikowano:
Autor:

KRZYWDA: Wójtowi i radnym nie po drodze z Danutą Chadaj  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy konkurs na dyrektora SSPZOZ w Krzywdzie zostanie unieważniony? Padają oskarżenia, że miał być ustawiany, ale plan spalił na panewce.

Radni Gminy Krzywda na posiedzeniu komisji we wtorek 8 października (na zdjęciu) zdecydowali, że na najbliższej sesji będą glosować nad uchwałą o unieważnieniu konkursu na dyrektora Samorządowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krzywdzie. Konkurs 13 września wygrała pielęgniarka Danuta Chadaj.


Do konkursu stanęła też lekarz Magdalena Hempel, pracująca w Lublinie jako zastępca kierownika ds. koordynowania oddziałów terenowych w Dziale Dawców i Ekspedycji Lubelskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. 
Komisja Konkursowa składała się z 4 radnych i lekarza z SSPZOZ. Stosunkiem głosów 3 do 2 konkurs wygrała Chadaj.

Kopie dokumentów

Powodem unieważnienia konkursu ma być dostarczenie kopii dokumentów przez obie kandydatki, które startowały w konkursie na to stanowisko. Odpowiedzialnymi za sprawdzenie dokumentów byli członkowie Komisji Konkursowej. Teraz przyznają, że popełnili błąd. - Okazało się, że w przepisach nie ma możliwości – ustawa nie przewiduje - składania kopii dokumentów poświadczających dorobek zawodowy i kwalifikacje do zajmowania stanowiska. W związku z tym po konsultacji prawniczej  doszliśmy do wniosku, że dokumentacja została złożona niezgodnie z ustawą i przez to złożony został wniosek o unieważnienie konkursu i ponowne jego przeprowadzenie - wyjaśniał na sesji Rady Gminy w poniedziałek 30 września Paweł Mroczek, przewodniczący Komisji Konkursowej.  

"Wynik ich nie satysfakcjonuje"  

 Danuta Chadaj uważa, że konkurs był ustawiony pod  jej kontrkandydatkę - Ja chyba byłam do niego dopuszczona tylko po to, żeby się odbył. A skoro wynik konkursu ich nie satysfakcjonuje, nie jest taki, jak oczekiwali, to dzisiaj chcą go unieważnić. Wójt proponując mi pensję 2 300 zł brutto za stanowisko dyrektora myślał, że sama się zrażę i zrezygnuję. Jednak ja postanowiłam się nie poddawać i przyjąć te warunki. Niestety, mimo wielokrotnych próśb do wójta o przedstawienie mi na piśmie projektu umowy o pracę z wyszczególnionymi warunkami zatrudnienia do dzisiaj takiego projektu nie otrzymałam. Nie otrzymałam także żadnej oficjalnej informacji o planach unieważnienia konkursu – mówi Chadaj.

Więcej w papierowym wydaniu Wspólnoty Łukowskiej. 

Zobacz także materiał wideo z sesji rady gminy w Krzywdzie, która odbyła się 30 września. 
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE