Reklama

Reklama

Krzywda: Paczki żywnościowe przed świętami

Opublikowano: czw, 25 lut 2021 07:30
Autor:

Krzywda: Paczki żywnościowe przed świętami - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy gminy Krzywda, którzy chcą skorzystać z pomocy żywnościowej, a jeszcze nie mają skierowań uprawniających do odebrania paczek, powinni jak najszybciej zgłosić się do miejscowego ośrodka pomocy społecznej.

Reklama

Skierowania na paczki żywnościowe są wydawane od 8 lutego, ale zainteresowanie odebraniem tego dokumentu nie jest zbyt duże. - Szacujemy, że tak jak w poprzednich latach, pomoc trafi do 1400 potrzebujących, a do tej pory wydaliśmy skierowania dla niespełna 750 osób z prawie 260 rodzin. Robimy wszystko, by żywność dotarła do naszych mieszkańców przed świętami - deklaruje kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywdzie Tomasz Ciężki.

 

Dokument może być wystawiony osobom, które spełniają warunki określone w ustawie o pomocy społecznej, w tym kryterium dochodowe. Zgodnie z założeniami programu pomoc żywnościowa przysługuje osobie samotnie gospodarującej, której dochód nie przekracza 1 tysiąca 542 złotych 20 groszy oraz 1 tysiąca 161 złotych 60 groszy w przypadku większej liczby osób w rodzinie.

 

Po skierowania można się zgłaszać do GOPS w Krzywdzie, przy ul. Łukowskiej 20 (wejście od spółdzielni "Promyka Nadziei") między 8.00 a 16.00. Bez takiego dokumentu zainteresowani nie będą mogli odebrać paczek z żywnością, które ma dostarczyć Bank Żywności w Lublinie.

 

Paczki pochodzą z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy dla Najbardziej Potrzebujących.

 

Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 25 755 12 89, a niezbędne formularze pobrać ze strony: www.gminakrzywda.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.