Reklama

\"Kraszewski\" i \"Skaryna\" nie jeżdżą w czasie ŚDM. PKP Intercity zawiesiło kursy pociągów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

\"Kraszewski\" i \"Skaryna\" nie jeżdżą w czasie ŚDM. PKP Intercity zawiesiło kursy pociągów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uwaga podróżni podróżujący koleją. Dwa pociągi jeżdżące na trasie Terespol-Warszawa i Warszawa-Terespol zniknęły z rozkładów jazdy na czas Światowych Dni Młodzieży.

PKP Intercity zawiesiło w całym kraju 22 połączenia, w tym dwa pociągi jeżdżące między Warszawą a Terespolem. Są to składy TLK Skaryna i TLK Kraszewski, które swoim kursem obejmują również Łuków.

Jak informuje portal Rynek Kolejowy przewoźnik nie ma wystarczających zasobów, by obsłużyć pielgrzymów i jednocześnie utrzymać swoją stałą ofertę. Dlatego na okres Światowych Dni Młodzieży, od 24 lipca do 2 sierpnia zawieszono aż 22 pociągi.

Jak poinformowała „RK” Beata Czemerajda, rzecznik prasowy PKP Intercity, zawieszono kursy tych składów, które cieszyły się niższą frekwencją.

TLK Skaryna wyjeżdżał z Warszawy Wschodniej o godz. 06.19, a w Terespolu był o 08:43. W Łukowie pociąg pojawiał się o godzinie 7.37. Z kolei pociąg TLK Kraszewski wyjeżdżał z Warszawy Wschodniej o godz. 13.34, by pojawić się w naszym mieście o godz. 14.55. W drodze powrotnej, pociągi wyjeżdżały z Łukowa o godz. 21.03 (TLK Skaryna) i 10.19 (TLK Kraszewski).

Połączenia wrócić mają do rozkładu jazdy od 3 sierpnia.    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE