Reklama

Konwencja wyborcza PiS

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Konwencja wyborcza PiS - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy godziny trwała konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości w powiecie łukowskim. Na partyjnym spotkaniu poznaliśmy kandydatów do Rady Miasta, Rady Powiatu, kandydatów na wójtów, radnych sejmiku wojewódzkiego i walczących o mandaty w gminach. Poznaliśmy też program burmistrza Dariusza Szustka na kolejną kadencję.

W piątkowy wieczór 21 września w Łukowskim Ośrodku Kultury zorganizowana została konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości powiatu łukowskiego. Na wyborcze spotkanie przybyli przedstawiciele partii i osoby, które będą z jej listy startowały w wyborach samorządowych 21 października.

W trakcie trzygodzinnego spotkania swoje kandydatury zaprezentowali m.in. wójt gminy Adamów Sławomir Skwarek i Sekretarz Miasta Ryszard Szczygieł, którzy walczyć będą o mandaty radnych Sejmiku Województwa Lubelskiego. Na scenę weszli też kandydaci do Rady Powiatu w Łukowie, kandydaci na wójtów poszczególnych gmin w powiecie, a także osoby ubiegające się o mandat radnych.

Kulminacją spotkania była jednak prezentacja osób startujących do Rady Miasta w Łukowie z list PiS-u. Walkę o trzecią kadencję ogłosił też Dariusz Szustek, urzędujący burmistrz Łukowa.

- Osiem ostatnich lat przepracowałem uczciwie i solidnie. 9 grudnia 2010 r. (w momencie objęcia przez Dariusza Szustka funkcji burmistrza - przyp. red.) budżet miasta wynosił 67 mln zł po stronie dochodów i 82 mln po stronie wydatków. W następnym roku gdy mój poprzednik przygotował budżet, dochody wynosiły 72 mln, a wydatki 80 mln - powiedział Dariusz Szustek.

- W 2012 planowałem swój pierwszy, trudny budżet. 72 mln stanowiły dochody, a 71 mln wydatki. Mieliśmy milion złotych na plusie. W 2018 roku osiągnęliśmy poziom budżetu w wysokości 128 mln złotych i bilans na plus - dodał kandydat na burmistrza miasta.

Dariusz Szustek przedstawił też swój program wyborczy na najbliższe pięć lat. Jego zdaniem pomysły na samorząd muszą być zgodne z polityką rządu Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Obecny burmistrz pochwalił budowę wytwórni pasz na podstrefie ekonomicznej i zapowiedział budowę nowego zakładu za 35 mln złotych.

- Stan mienia komunalnego na 31 grudnia 2010 roku to 110 milionów złotych. Na dzień 31 grudnia 2017 roku stan majątku miasta wynosił 189 milionów. A tym roku przekroczy 200 milionów - mówił Szustek.

Szustek zapowiedział też budowę strzelnicy, nasadzenie 1000 drzew w mieście, budowę sali wielofunkcyjnej dla ciężarowców, zapaśników, karateków i innych przedstawicieli sportów walki. Obiecał też - na wzór krajowych programów 500+ i Maluch+ - 200 złotych dla dzieci, które pozostaną w żłobku.

- Nie będziemy na razie budować żłobka, ponieważ w żłobkach prywatnych jest 25 miejsc. Żłobek miejski nie będzie tańszy od żłobka prywatnego. To nie jest przedszkole. W żłobku miejskim koszt utrzymania będzie taki sam, albo i droższy, bo musimy wszystkie osoby zatrudnić na umowę o pracę
- mówił D. Szustek.

Kandydat na burmistrza zapowiedział też dalsze remonty dróg, inwestycje w oświatę i wsparcie środowisk senioralnych.

- Nasz Uniwersytet Trzeciego Wieku już w tej chwili ma 65 słuchaczy. Niejedna szkoła wyższa tylu nie ma, zwłaszcza te szkoły prywatne które niekoniecznie mogły się poszczycić wysokim poziomem kształcenia - zakończył Dariusz Szustek.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE