Reklama

Kobieta Roku z Zarzecza Łukowskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gminny Ośrodek Kultury

Kobieta Roku z Zarzecza Łukowskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Anna Lichawska z Zarzecza Łukowskiego to "Kobieta Roku Gminy Łuków 2019". Wyniki przedmiotowego konkursu ogłoszono podczas uroczystej gali 3 marca w Klimkach.

Gmina Łuków po raz kolejny uhonorowała najbardziej wyróżniające się panie zamieszkujące miejscowości położone wokół miasta. 3 marca w Parisel Palace w Klimkach zorganizowana została gala, na której rozstrzygnięty został plebiscyt na Kobietę Roku 2019. Tegoroczną zwyciężczynią okazała się Anna Lichawska z Zarzecza Łukowskiego, która poza tytułem otrzymała specjalną statuetkę.

Anna Lichawska jest założycielką i jednocześnie dyrygentem chóru „Corde Christi” i dziecięcej scholi działającej przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zarzeczu Łukowskim. Uczestniczy w organizacji gminnych wydarzeń kulturalnych - Festiwalu Papieskiego „Barka”, Festiwalu Niepodległościowego, Przeglądu Chórów Parafialnych, a także Koncertu Kolęd i Pastorałek. Włącza się również w przygotowywania imprez i uroczystości w miejscowej szkole. Jej kandydaturę do udziału w konkursie zgłosili członkowie chóru oraz rady sołeckiej z Zarzecza Łukowskiego.

Podczas gali, wręczone zostały także inne wyróżnienia. Otrzymały je Iwona Rogala z Jezior, Celina Goławska z Gołaszyna, Bożena Zarzycka z Ryżek, Małgorzata Goławska z Ławek i Agnieszka Domańska z Zalesia. Komisja konkursowa uhonorowała też dyplomami Elżbietę Dynek ze Żdżar, Monikę Ciołek z Ryżek, Magdalenę Żądełek z Sięciaszki Pierwszej, Elżbietę Kisiel z Dąbia i Anetę Uziębło z Dminina.

W gali wzięło udział ponad 250 pań, z których aż 60 zgłosiło się do udziału w organizowanym po raz pierwszy Gminnym Teście Wiedzy o Kobiecie. Cztery z nich odpowiedziały poprawnie na 19 z 20 pytań, więc zwyciężczynię wyłoniono w drodze losowania, które przeprowadził wójt Mariusz Osiak. Test wiedzy wygrała Renata Bieńczak .

Podczas uroczystości dla pań swoje pięć minut mieli także mężczyźni. Dyrektor GOK Henryk Wysocki otrzymał z rąk posła Krzysztofa Głuchowskiego odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Natomiast gwiazdą wieczoru był męski zespół „Postman - Beatlesi z Polkowic”, wykonujący przeboje grupy The Beatles i gwiazd polskiego big-bitu.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE