Reklama

Karabiny zakopane w ziemi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łukowie

Karabiny zakopane w ziemi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 2500 sztuk amunicji, elementy składowe broni i magazynki znalazł na polu 30-latek z gminy Łuków. Miejsce, w którym znalezione zostały wojenne "pamiątki" ma być sprawdzone przez saperów.

W środowy wieczór podczas prac polowych, jeden z mieszkańców gminy Łuków natknął się na wystającą z ziemi broń z czasów wojny. Mężczyzna - jak zgłosił na policji - „wyorał” metalowe elementy przypominające karabiny, a także amunicję.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce, zauważyli, że w ziemi leżą wykopane pamiętające jeszcze czasy wojny elementy składowe karabinów, magazynki a także ponad 2500 sztuk amunicji. Znalezisko zostało już zabezpieczone, a miejsce zostanie dokładnie sprawdzone przez saperów.

- Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć - mówią łukowscy policjanci.

- O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów - instruują. UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE