Reklama

Reklama

Julia Osiak z ŁOK wygrywa XV Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Marianny Bocian

Opublikowano:
Autor:

Julia Osiak z ŁOK wygrywa XV Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Marianny Bocian - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pamięci Marianny Bocian.

Reklama

Organizatorzy XV spotkania z twórczością pochodzącej z Bełcząca Marianny Bocian nie poddali się pandemicznej presji. Wydarzenie odbyło się w sobotę 26 września roku w Zespole Szkół w Czemiernikach kierowanym przez Ireneusza Kaczorka, który obok Czemiernickiego Towarzystwa Regionalnego i jego prezesa Tadeusza Sławeckiego od piętnastu lat jest organizatorem wydarzenia.


W komisji artystycznej zasiadały dwie jurorki – Anna Kistelska z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie i Ewa Hadrian z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie.

 

Łukowski Ośrodek Kultury był reprezentowany we wszystkich kategoriach przez ośmioosobową grupę recytatorek i recytatorów, którzy przygotowali ciekawe prezentacje trudnej, bo mówiącej o trudnych sprawach, poezji Marianny Bocian.


Recytatorzy z ŁOK znaleźli się w gronie laureatów tego konkursu. Jurorki przyznały pierwsze miejsce Julii Osiak z klasy III, Lenie Aleksandrowicz z klasy IV drugie miejsce a trzecie miejsce Annie Rokickiej także z klasy IV.

 

Najstarszą kategorię reprezentowali: Joanna Lendzion z klasy VII – laureatka drugiego miejsca i Maciej Radomyski z klasy VII – laureat trzeciego miejsca. Gratulujemy naszym recytatorom i dziękujemy za to, że w tak trudnej sytuacji społecznej znaleźli czas i chęci aby celebrować SŁOWO. Dziękujemy organizatorom wydarzenia za to, że podjęli wyzwanie. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkami… to niewątpliwie zachęci do udziału w przyszłorocznej edycji. Życzmy sobie aby za rok pandemiczne utrudnienia pozostały dla nas tylko przykrym wspomnieniem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE