Reklama

Jest przetarg na budowę bulwaru nad Krzną

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Jest przetarg na budowę bulwaru nad Krzną - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po początkowych perypetiach, wszystko zdaje się zbiegać ku szczęśliwemu końcowi. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie bulwaru nad Krzną. Inwestycja ma być gotowa w połowie września bieżącego roku.

Wykonanie prac ziemnych, budowę przystani dla kajaków oraz ścieżek dla pieszych, rowerzystów i biegaczy zakłada projekt, który już wkrótce zostanie wykonany przez firmę, która wygra postępowanie przetargowe ogłoszone przez Urząd Miasta w Łukowie. W Biuletynie Informacji Publicznej pojawiła się informacja o ogłoszeniu przetargu na budowę tzw. bulwaru nad Krzną.

Zobacz: Budowa drogi rowerowej nad Krzną wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

W ramach zapowiadanej od lat inwestycji - oprócz wymienionych wyżej rzeczy - przy rzece stanąć mają stojaki na rowery, nowe latarnie i ławki, z których dwie będą umożliwiały indukcyjne ładowanie urządzeń elektronicznych. Inwestycja zlokalizowana między ul. Warszawską i Al. Wojska Polskiego ma być gotowa w połowie września 2018 roku. Jej koszt szacowany jest na 1,25 mln zł netto. Być może uda się też uzyskać częściowe dofinansowanie na bulwar z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Ogłoszenie przetargu było możliwe po rozwiązaniu problemu związanego ze stanem właścicielskim działek, na których powstać ma przyszły bulwar. Przypomnijmy, że jedna z nich należy do osoby prywatnej, która po perypetiach prawnych z wywłaszczeniem w tle, zgodziła się wydzierżawić i ostatecznie odsprzedać grunt Miastu. 27 marca natomiast pozwolenie na budowę wydał Wydział Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Łukowie. To otworzyło drogę do ogłoszenia wspomnianego przetargu. Termin, w jakim można złożyć ofertę to 9 maja 2018 r., godz. 11.00.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE