Reklama

Jaką wodę butelkowaną wybrać?

Opublikowano:
Autor:

Jaką wodę butelkowaną wybrać? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie od dziś wiadomo, że picie wody wpływa pozytywnie na funkcjonowanie organizmu. Specjaliści zwracają jednak uwagę, że poza zjawiskiem odwodnienia istnieje również przewodnienie organizmu, które także jest niebezpieczne dla zdrowia.

Nie od dziś wiadomo, że picie wody wpływa pozytywnie na funkcjonowanie organizmu. W zależności od masy ciała człowiek powinien wypijać 1,5-3,5 litra wody dziennie. Specjaliści zwracają jednak uwagę, że poza zjawiskiem odwodnienia istnieje również przewodnienie organizmu, które także jest niebezpieczne dla zdrowia. W takiej sytuacji nerki nie radzą sobie z nadmiarem wody, który dodatkowo wypłukuje z organizmu cenne składniki. Ważne jest, by ilość wypijanych płynów dostosować do stylu życia i masy ciała. Obecnie istnieją aplikacje, które obliczają dzienne zapotrzebowanie na wodę i przypominają o jej wypiciu, co ułatwia przyzwyczajenie się do regularnego nawadniania organizmu.

Rodzaje wody

Wody butelkowane różnią się między sobą pochodzeniem, zawartością składników mineralnych i poziomem nasycenia CO2. Można wyróżnić 4 rodzaje wody: źródlaną, leczniczą, stołową i mineralną.

Charakterystyka wód

Wody lecznicze pochodzą ze specjalnych źródeł, zawierają przynajmniej jeden składnik leczniczy, który widocznie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Na rynku dostępne są wody m.in. z fluorem, żelazem, jodem, krzemem. W zależności od choroby stosuje się inną wodę. Dawkowanie płynów najlepiej skonsultować ze specjalistą, bo stężenie składników mineralnych jest bardzo wysokie, zbyt duża ilość wody leczniczej może doprowadzić do upośledzenia nerek albo wątroby.

Woda mineralna zawiera cenne składniki potrzebne dla organizmu, poza gaszeniem pragnienia uzupełnia niedobór magnezu, wapnia czy sodu. W zależności od stopnia mineralizacji wyróżnia się trzy rodzaje wody: nisko mineralizowaną (do 500 mg/l), średnio mineralizowaną (500-1500 mg/l) i wysoko mineralizowaną (ponad 1500 mg/l).

Woda stołowa przeznaczona jest przede wszystkich dla osób prowadzących aktywny tryb życia, pracujących fizycznie, które potrzebują uzupełnić składniki mineralne w organizmie. Ten typ wody powstaje przez dodanie magnezu, wapnia lub jodu do wody mineralnej.

Woda źródlana

Najpopularniejszym typem wody, który stanowi około 75% asortymentu dostępnego na rynku, jest woda źródlana. Ze względu na niski stopień mineralizacji (150-500 mg/l), nie dostarcza do organizmu bioskładników, ale świetnie nadaje się do przygotowywania posiłków albo parzenia kawy i herbaty. Jest odpowiednia dla niemowląt i osób z nadciśnieniem. Woda źródlana jest czysta przez co stanowi idealną alternatywę dla wody z kranu. Na rynku można ją kupić w wygodnych 5l pojemnikach. Bardzo szeroką ofertę wody posiada http://wodaaquavita.pl/, która dysponuje asortymentem dostosowanym nie tylko dla domu, ale również dla instytucji: przedszkoli, szkół, firm. W ofercie dostępne są różnej wielkości butle wraz z urządzeniami dozującymi, a także dystrybutory filtrujące. Dodatkowo firma posiada usługę obsługi imprez okolicznościowych. 

Woda wpływa pozytywnie na funkcjonowanie organizmu dlatego warto zaopatrzyć się w nią również w miejscach pracy. Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu człowiek staje się bardziej efektywny, co przyczyni się do osiągania lepszych wyników dla samej firmy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE