Reklama

Historia powstańców ilustrowana poezją i muzyką

Opublikowano:
Autor:

Historia powstańców ilustrowana poezją i muzyką - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wkrótce kolejna rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Organizatorzy zapraszają na pokaz filmowy i apel poległych.

154 lata temu wybuchło Powstanie Styczniowe. Na placu Narutowicza znajduje się monument upamiętniający bohaterów tamtych wydarzeń. Burmistrz Miasta Łuków, proboszcz parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Łukowie oraz Łukowski Ośrodek Kultury zapraszają na obchody rocznicy Powstania Styczniowego.

„Styczniowa wigilia” odbędzie się w sobotę 21 stycznia w Kolegiacie p.w. Przemienienia Pańskiego w Łukowie po mszy świętej wieczorowej o godz. 18.00. W programie uroczystości znalazł się pokaz fragmentów filmu „Powstanie 1863” z 1922 roku. Produkcja ta została oparta na motywach powieści Stefana Żeromskiego „Wierna rzeka”. Historia zostanie zilustrowana muzyką Towarzystwa Muzycznego im. Antoniego Próchniewicza w Łukowie pod batutą Tadeusza Bochmana i poezją w wykonaniu grupy recytatorskiej Sławomira Żyłki. Nie zabraknie apelu poległych i kwiatów złożonych pod pomnikiem Powstańców Styczniowych. Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE