Reklama

Harcerze zapraszają do Woli Okrzejskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

Harcerze zapraszają do Woli Okrzejskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Społeczność Hufca ZHP w Łukowie zaprasza na wspólne powitanie wakacji. Zaplanowano je w najbliższą sobotę 25 czerwca w Woli Okrzejskiej.

Wakacyjne spotkania w Woli Okrzejskiej są już tradycją w wykonaniu harcerzy łukowskiego hufca ZHP. Dzieci i młodzież co roku pod koniec czerwca na kilka dni odwiedzają Muzeum im. Henryka Sienkiewicza, gdzie zapoznają się z życiorysem i twórczością łukowskiego noblisty. W tym roku będzie podobnie.

25 czerwca rozpocznie się coroczny zlot, w którym tym razem swoją obecność potwierdziło ponad 120 zuchów, harcerzy i wędrowników. Obecne będą też delegacje z Białorusi. Harcerze punktualnie o godz. 10.00 zainaugurują apelem swoją obecność w Woli Okrzejskiej, a później odbędą spotkanie kadry instruktorskiej łukowskiego hufca ZHP z zaproszonymi gośćmi. Planowana jest też wizyta władz samorządowych.

Sobotnie spotkanie nie ma charakteru zamkniętego, a to oznacza, że z harcerzami będą mogli spotkać się wszyscy chętni. Na terenie muzealnego parku w Woli Okrzejskiej zaplanowano bowiem szereg atrakcji. Będą to m.in. grochówka, ognisko i warsztaty szlacheckie. Zaprezentowane zostaną też Turniej Rycerski, a także szereg pokazów obejmujących tańce, kuchnie, etykietę dworską. Harcerze przedstawią również, jak kształtowały się niegdyś obyczaje szlacheckie i kodeks rycerski. Całość zwieńczy turniej wiedzy o Rzeczypospolitej Szlacheckiej oraz gra terenowa „Śladami bohaterów Henryka Sienkiewicza”.

Początek wakacji z harcerzami zaplanowano na godzinę 10.00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE