Reklama

Harcerze opanują Łuków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Harcerze opanują Łuków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad czterystu harcerzy w najbliższy weekend odwiedzi Łuków. Od piątku do niedzieli 21-23 września w mieście zostanie zorganizowany Zlot Chorągwi Lubelskiej ZHP "Mamy Moc". Do grodu nad Krzną przyjadą druhny i druhowie z całego województwa, aby uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i setną rocznicę powstania Związku Harcerstwa Polskiego.

W najbliższy weekend 21-23 września na terenie całego kraju organizowana jest harcerska akcja “Mamy Moc!”, która ma na celu ukazanie prężnej działalności harcerek i harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego. W te wydarzenia włączyła się także Chorągiew Lubelska ZHP organizując Zlot Chorągwi w Łukowie.

W planach znajduje się piątkowy koncert zespołu Wszyscy Byliśmy Harcerzami w amfiteatrze w parku. W sobotę uczestnicy ruszą na trasy czterech gier miejskich: zuchowej, harcerskiej, starszoharcerskiej i wędrowniczej. Fabułą nawiązują one do komiksu „Tytus, Romek i A’Tomek”, autorstwa związanego z Łukowem Henryka Jerzego Chmielewskiego, popularnego Papcia Chmiela. W niedzielę na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 odbędzie się uroczysty apel podsumowujący.

Plan wydarzeń:

piątek 21.09

  • 19.00 - amfiteatr w parku miejskim - uroczystość otwarcia, koncert zespołu Wszyscy Byliśmy Harcerzami
sobota 22.09
  • 10.00 - całe miasto - gra miejska
niedziela 23.09
  • 11.00 - boisko Szkoły Podstawowej nr 3 - uroczysty apel

Przedsięwzięcie stało się elementem projektu „Niepodległość harcerstwem znaczona”, dofinansowanego w ramach programu rządowego „Niepodległa”. Patronat honorowy nad zlotem objęli: Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek oraz Starosta Łukowski Janusz Kozioł.

Partnerami zlotu są Szkoła Podstawowa nr 3 w Łukowie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie, I Liceum Ogólnokształcące w Łukowie, Łukowski Ośrodek Kultury, Muzeum Regionalne w Łukowie, Komenda Powiatowa Policji w Łukowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie, Łuksja sp. z o. o., Zakłady Mięsne Łuków S.A., PKS w Łukowie S.A.

Komendantem zlotu jest hm. Michał Mojski.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE