Reklama

Harcerze obchodzili swoje święto

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Hufiec ZHP Łuków

Harcerze obchodzili swoje święto - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za nami Dzień Myśli Braterskiej uznawany za święto wszystkich skautów na świecie. W obchody aktywnie włączyli się harcerze z Hufca ZHP Łuków.

Co roku 22 lutego przypada święto wszystkich skautów na świecie, czyli Dzień Myśli Braterskiej. To rocznica urodzin twórców ruchu - Olave i Roberta Baden-Powellów, która dla harcerzy staje się okazją do uroczystych zbiórek, składania życzeń, wymiany serdeczności. W ostatnich dwóch tygodniach w Hufcu ZHP Łuków zorganizowano szereg okolicznościowych przedsięwzięć.

17 lutego można było wziąć udział w kolejnym koncercie z cyklu „Ciepłe i Puchate XIV”. Na scenie wystąpili druhowie i druhny z Łukowa, Ryżek i Stoczka Łukowskiego, którzy wykonali wiele szlagierów piosenki harcerskiej, turystycznej, poezji śpiewanej. Przedsięwzięcie poświęcono twórczości Zbigniewa Herberta, którego wiersze urozmaiciły program. Koordynatorką projektu była Aleksandra Suchodolska. Podobne spotkania odbyły się także w Radzyniu Podlaskim i Białej Podlaskiej.

24 lutego harcerze z Hufca ZHP Łuków współorganizowali ogólnopolską Galę Dnia Myśli Braterskiej, która została zorganizowana w Lublinie przez Komendę Chorągwi Lubelskiej ZHP z hm. Tomaszem Sychem na czele. Podczas imprezy podsumowano plebiscyt instruktorski „Niezwyczajni 2017”, w którym wśród nagrodzonych znalazła się pwd. Agnieszka Romańczyk - drużynowa 5. Łukowskiej Grunwaldzkiej Drużyny Wędrowniczej im. Fryderyka Koziarza.

Święto harcerzy stanowiło także okazję do wielu wyróżnień, jakie zostały wręczone w ostatnich dniach. List Pochwalny Naczelniczki ZHP, hm. Anny Nowosad powędrował do wspominanej pwd. Agnieszki Romańczyk oraz pwd. Sylwii Staniszewskiej – drużynowej 11. Drużyny Harcerskiej „Harcerze z doliny Świdra” ze Stoczka Łukowskiego. Listy Pochwalne Komendanta Chorągwi Lubelskiej ZHP, hm. Tomasza Sycha otrzymali młodzi drużynowi z Białej Podlaskiej, Konstatynowa i Łukowa. Ten ostatni otrzymała także Aleksandra Suchodolska z 3. Łukowskiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej im. Michała Kamińskiego.

Ponadto uhonorowano przybocznych, zastępowych i funkcyjnych z Białej Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego, i Starych Kobiałek.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE