Reklama

Harcerze na „Zielonej Krówce”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZHP Łuków

Harcerze na „Zielonej Krówce” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Obóz to zawsze najważniejsza część harcerskiego lata. Druhny i druhowie, spędzając kilkanaście dni na łonie natury, pod namiotami, uczą się samodzielności, współpracy, odpowiedzialności. Od 2 do 12 sierpnia swój obóz harcerski zorganizował Hufiec ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej. Odbył się on w Krówce Leśnej (w powiecie bydgoskim) pod hasłem \'Zielona Krówka\'.

Harcerze spędzili czas w urokliwym miejscu nad jeziorem Stoczek. na skraju Borów Tucholskich. Obozowy czas spędzili na grach, łowieniu ryb własnoręcznie wykonanymi wędkami, warsztatach o tematyce ekologicznej oraz na śpiewaniu przy ognisku. Był to także czas zajęć artystycznych, historycznych i profilaktycznych.  

Harcerze odwiedzili Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy, Koronowo, miasto zakochanych – Chełmno, Toruń wraz z Muzeum Toruńskiego Piernika oraz Muzeum Indian Północnoamerykańskich w Wymysłowie koło Tucholi. Wędrowali po leśnych szlakach. Najstarsi wzięli udział w zajęciach na strzelnicy, ucząc się posługiwania pistoletami i karabinkami.  

W skład komendy obozu weszli: hm. Michał Mojski – komendant, phm. Marta Pomorska i phm. Anna Zabielska – zastępczynie, Justyna Lemańska – oboźna. W Krówce Leśnej spotkali się harcerze z Łukowa, Białej Podlaskiej i Radzynia Podlaskiego. Akcja letnia została wsparta finansowo przez władze samorządowe oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie.  

Pogoda przez większość czasu sprzyjała wypoczynkowi. Harcerze przeżyli także deszczową i burzową pogodę. Wszyscy bezpiecznie i z uśmiechami na ustach wrócili do domu. Na obozie zdobyli nowe umiejętności oraz zawarli wiele przyjaźni.  

Informacją oraz zdjęciami podzielił się z nami hm. Michał Mojski 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE