Reklama

Harcerski plebiscyt. Walczą przedstawicielki ZHP Łuków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Hufiec ZHP Łuków

Harcerski plebiscyt. Walczą przedstawicielki ZHP Łuków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Związane z Hufcem ZHP w Łukowie instruktorki Anna Daniłko i Anna Maksymowicz biorą udział w ogólnopolskim plebiscycie. Głosy na obydwie panie można oddawać do 12 lutego.

Związek Harcerstwa Polskiego corocznie organizuje ogólnopolski plebiscyt wśród wyróżniających się instruktorów. W okolicach Dnia Myśli Braterskiej będącego świętem skautów na całym świecie, wyłaniani są ci, którzy w poprzednich miesiącach dokonali czegoś wyjątkowego. W tegorocznej edycji plebiscytu „Niezwyczajni 2018” znalazły się dwie instruktorki z Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej, które jako jedyne reprezentują województwo lubelskie.

W zabawie biorą udział pwd. Anna Daniłko, która rywalizuje w kategorii „Młody lider” oraz phm. Anna Maksymowicz w kategorii „Harcerska służba”. Głosowanie na obydwie panie trwać będzie do 17 lutego na stronie internetowej https://zhp.pl/niezwyczajni.

Przewodniczka Anna Daniłko jest od dwóch lat drużynową 19. Bialskiej Gromady Zuchowej „Tęczowi Spryciarze”. Mimo młodego wieku stała się autorytetem nie tylko dla podopiecznych, ale również dla innych instruktorów, zwłaszcza zaczynających pracę z zuchami. A. Daniłko prowadziła zajęcia na kursach harcerskich, realizuje wiele projektów. Najważniejszym osiągnięciem druhny Ani w 2018 r. jest stworzenie trasy zuchowej na Zlocie Chorągwi Lubelskiej ZHP „Mamy Moc” w Łukowie, gdzie pełniła funkcję zastępczyni komendanta. Gra miejska odwoływała się do komiksu „Tytus, Romek i A’Tomek”, autorstwa Papcia Chmiela, związanego z grodem nad Krzną.

Anna Daniłko doskonali swoje kompetencje, uczestnicząc w kursach, warsztatach, wyprawach kulturalnych do teatru. Dla zuchów jest pełną ciepła i cierpliwości „drugą mamą”. Cechuje ją wrażliwość, empatia, rzetelność i odpowiedzialność. Świetnie łączy obowiązki szkolne, domowe i harcerskie. Jej wspaniała służba byłaby wyzwaniem dla doświadczonego instruktora, a to wszystko robi skromna nastolatka.

Podharcmistrzyni Anna Maksymowicz to instruktorka ZHP, która zaraziła się pasją do harcerstwa jako nauczycielka Szkoły Podstawowej w Starych Kobiałkach, nie nosząc w młodości szarego munduru. Od ponad 8 lat w trudnym środowisku wiejskim prowadzi 7 Drużynę Harcerzy Starszych „22 Południk”. Harcerstwo wpisuje się w aktywność instruktorki związaną z historią, krajoznawstwem, filantropią, życiem religijnym. Druhna Anna organizowała dla swoich podopiecznych wiele wyjazdów na: zimowisko w Korzkwi, na zlot w Łukowie, na obóz w Dwerniku. Przygotowała w 2017 r. w obchody Roku Tadeusza Kościuszki, tworząc przy okazji wiele tematycznych gier. Wychowankowie włączają się w działalność charytatywną, zbierając środki na rzecz poszkodowanych w Syrii, czy w akcji „Paczka dla Rodaka na Kresach”, tworząc apele w Maratonie Pisania Listów Amnesty International, obdarowując paczkami Dom Dziecka w Radoryżu Smolanym.

Druhna Anna propaguje również piękno Polski (zwłaszcza Tatr), prowadząc zajęcia, wycieczki, rajdy. Potwierdzeniem tego są sukcesy uczniów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Turystyczno-Krajoznawczej LZS w Zakopanem. Najważniejszym motywem działań instruktorki okazuje się służba pamięci i dbanie o dziedzictwo historyczne regionu. Celebruje wraz z harcerzami kolejne rocznice związane z II wojną światową, z bitwą pod Stoczkiem w 1831 r. Wyszukuje i dba o zapomniane mogiły partyzanckie i powstańcze. Włączyła się w obchody stulecia niepodległości Polski. Zorganizowała biwak „Moc Niepodległości” w Starych Kobiałkach.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE