Reklama

Granaty w ogródku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łukowie

Granaty w ogródku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Anoninie niedaleko Tuchowicza znaleziono granaty pamiętające czasy II wojny światowej. Teren został zabezpieczony przez policję. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od Czytelników.

Kolejne „nietypowe” znalezisko z czasów wojny. Podczas prac na działce jeden z mieszkańców Anonina znalazł granaty będące w użytku najprawdopodobniej podczas II wojny światowej. Informację o znalezisku potwierdza łukowska policja.

Granaty znaleziono w sobotę i wówczas powiadomiono o tym fakcie mundurowych. Policjanci zabezpieczyli niewybuchy i pilnowali znaleziska, aż do czasu przyjazdu saperów. Ci pojawią się dzisiaj i zabiorą całość do neutralizacji na poligonie.

Granaty znajdujące się w ogródku to nie pierwszy przypadek, kiedy na terenie powiatu łukowskiego mieszkańcy naszego regionu odnajdują niebezpieczne przedmioty podczas zwykłych prac ogródkowych, prac przy posesjach, czy też podczas pobytu w lesie. Mundurowi w takich sytuacjach zawsze apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać.

Miejsce, w którym znaleziony został niewybuch należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy oznaczyć znalezisko w taki sposób, by z jednej strony nikt do niego nie podszedł, ale żeby było ono możliwe do znalezienia przez służby. O niewybuchach należy też jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Pamiętajmy, że duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE