Reklama

Reklama

Gospodynie dostały dotacje na zakup strojów ludowych

Opublikowano: 4 stycznia 2021 14:00
Autor:

Gospodynie dostały dotacje na zakup strojów ludowych  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koło Gospodyń Wiejskich w Jamielniku Kolonia podpisało z Lokalną Grupą Działania „RAZEM” umowę na realizację grantu pt. „MOCNI RAZEM”.

Reklama

 Grant został wybrany do realizacji przez Radę LGD „RAZEM” i otrzymał dofinansowanie ze środków PROW 2014-2020 w wysokości 10 110,00 zł.  Celem zadania jest wzmocnienie kapitału społecznego, integracja i podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska, historii i tradycji poprzez organizację eko-warsztatów tkackich i zielarskich podczas wyjazdu integracyjnego oraz zakup strojów dla członków KGW w Jamielniku Kolonia w okresie od stycznia do września 2021 r.

Zadanie obejmuje zintegrowanie grupy:

1) wizualne poprzez zakup jednolitych strojów damskich i męskich dla członków Koła Gospodyń Wiejskich w Jamielniku Kolonia, które pozwolą promować miejscowość podczas różnych lokalnych wydarzeń i godnie reprezentować mieszkańców wsi, gminy i obszaru LGD (stroje kaszkiety, spodnie, kamizelki, wianki, korale ludowe, białe bluzki, koszule i kapelusze). 

2) mentalne poprzez organizację dwudniowego wyjazdu z elementami edukacyjnymi (eko-warsztaty pt. „Od włókna do tkaniny” oraz eko-warsztaty zielarskie) oraz elementami służącymi poznaniu się i integracji członków KGW (biesiada z potrawami regionalnymi, występ zespołu obrzędowego Rumenok, gra terenowa zw. z życiem i pracą na wsi, plenerowa sesja fotograficzna w strojach zakupionych w ramach grantu). 

Projekt zakłada bezpośredni udział członków KGW w Jamielniku Kolonia, do których adresowane są wszystkie działania: warsztaty, spotkania integracyjne, zakupione elementy strojów.

Grant współfinansowany ze środków EFRROW otrzymanych w ramach projektu grantowego pt. „Rozwój miejsc spotkań i integracji mieszkańców wzmacniających kapitał społeczny na obszarze LGD "RAZEM", realizowanego w ramach Poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, przy współudziale Lokalnej Grupy Działania „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.