Reklama

Reklama

Muzeum Regionalne w Łukowie z ministerialną dotacją

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Powiat łukowski

Muzeum Regionalne w Łukowie z ministerialną dotacją - Zdjęcie główne

Przekazanie dotacji | foto Powiat łukowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Muzeum Regionalne w Łukowie otrzymało od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie w wysokości 20 000 zł na realizację zadania pn. ,,,A to ludowe i polskie właśnie… Twórczość rzeźbiarza Mieczysława Gaja z Łukowa oraz ludowe warsztaty rzeźbiarskie” zgłoszonego do programu Kultura ludowa i tradycyjna.

Reklama

W ramach realizowanego zadania powstanie kolorowy album dokumentujący bogatą twórczość znanego łukowskiego artysty rzeźbiarza ludowego oraz prezesa łukowskiego oddziału STL – Mieczysława Gaja, zorganizowana zostanie wystawa najciekawszych prac artysty, a także przeprowadzone zostaną warsztaty rzeźbiarskie dla dzieci i młodzieży.

To już drugie w tym roku dofinansowanie przyznane placówce muzealnej. Wcześniej muzeum otrzymało dotację w wysokości 10 000 zł na realizację zadania pn. „Marzenia o niepodległej Polsce” - 160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego na Ziemi Łukowskiej dofinansowano ze środków Biura ,,NIEPODLEGŁA” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-64”. W ramach tego projektu w miesiącu styczniu br. odbyła się konferencja historyczna nawiązująca do 160. rocznicy wybuchu powstania na Ziemi Łukowskiej, przeprowadzony został konkurs fotograficzny pt. „Miejsca pamięci związane z Powstaniem Styczniowym na Ziemi Łukowskiej”, a także w przygotowaniu jest publikacja, która będzie zawierała zdjęcia i opisy miejsc związanych z powstaniem w naszym regionie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy