Reklama

Reklama

GMINA TRZEBIESZÓW OSP Karwów wstąpiła do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

Opublikowano: śr, 9 wrz 2020 09:59
Autor: | Zdjęcie: GMINA TRZEBIESZÓW

 GMINA TRZEBIESZÓW OSP Karwów wstąpiła do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego - Zdjęcie główne

foto GMINA TRZEBIESZÓW

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości OSP Karwów jako 3 jednostka w gminie będzie w systemie Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Reklama

Dnia 7 września 2020 r. w siedzibie Urzędu Gminy w Trzebieszowie zawarte zostało trójstronne porozumienie dotyczące włączenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwowie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

 Porozumienie podpisali:

Komendant Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie Pan st. bryg Tomasz Majewski, Wójt Gminy Trzebieszów Pan Mirosław Szekalis oraz jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwowie reprezentowana przez Prezesa Zarządu Pana Sylwestra Izdebskiego. Porozumienie obowiązuje do 31 grudnia 2025 r.

 

 

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami i wytycznymi, podpisane porozumienie to pierwszy krok, do włączenia na okres 5 lat jednostki OSP w Karwowie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Porozumienie stanowi bowiem podstawę do wydania przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej decyzji o włączeniu jednostki w szeregi Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego mogą wejść tylko najlepiej wyszkolone, wyposażone i wykazujące najwyższą gotowość operacyjną jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie kraju. Jednostka musi posiadać zarówno odpowiednie wyposażenie sprzętowe, określoną liczbę wyszkolonych druhów, skuteczny systemy łączności, powiadamiania i alarmowania jak również pozostawać w gotowości do podejmowania działań ratowniczych.

 

 

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy stanowi fundament ratowniczy kraju. Wejście w jego struktury to prestiżowe wydarzenie, które stanowi jednocześnie wyróżnienie dla OSP za jej dotychczasowe działania ratownicze. Taka jednostka ma możliwość dalszego rozwoju i stanowi siły pierwszego rzutu w przypadku wystąpienia zagrożenia. Zadania ratownicze przewidziane dla jednostki w ramach systemu to m.in. walka z pożarami i innymi klęskami żywiołowymi, ratownictwo techniczne i kwalifikowana pierwsza pomoc.

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Karwowie to najmłodsza jednostka na ternie gm.Trzebieszów, powstała w 2008 r., która liczy 62 członków. Włączenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwowie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy i powiatu oraz umożliwi dalszy rozwój jednostki.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Jj

  Gratulacje.

 • rok temu | ocena +1 / -0

  Balbina

  Znam kilka sikawek z tych okolic

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Strażak Sam

  Wreszcie docenili ich sikawki