Reklama

Reklama

GMINA STANIN Cała gmina będzie oświetlona lampami LED

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

GMINA STANIN Cała gmina będzie oświetlona lampami LED - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 1101 istniejących w gminie punktów świetlnych zostanie zmodernizowanych. Stare oświetlenie zostanie wymienione na energooszczędne.

Reklama

W miejsce sodowych i rtęciowych lamp, zainstalowane zostaną nowoczesne lampy i oprawy LED. Innowacyjne oświetlenie skonstruowane jest tak, by jak najefektywniej wykorzystywać strumień światła.

 

Projekt zakłada także budowę oświetlenia w Borowinie oraz na boiskach w Jeleńcu i Zastawiu. W Borowinie Gąseckiej zbudowana zostanie nowa oświetleniowa linia kablowa oraz oświetlenie drogowe na odcinku o długości 258 metrów.

W Borowinie Sarnowskiej linia kablowa i oświetlenie będą miały długość 1 230 metrów.

Na boisku w Jeleńcu, zainstalowanych zostanie 6 nowych stalowych masztów oświetleniowych, które wyposażone będą w 48 naświetlaczy LED.

 

W Zastawiu na terenie boiska również zainstalowanych zostanie 6 stalowych masztów oświetleniowych, na których zainstalowanych zostanie 16 szt. naświetlaczy LED.

 

Wartość projektu wynosi ponad 1,5 mln zł. Zadanie zrealizowane będzie na początku 2021 r.

 

Władze Gminy Stanin, na projekt „Modernizacja oświetlenia ulicznego na trenie Gminy Stanin”, uzyskały ponad 1 mln zł dofinansowania ze środków unijnych. Wszystko to w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020: Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE