Reklama

GMINA ŁUKÓW: Tak świętowali niepodległość

Opublikowano:
Autor:

GMINA ŁUKÓW: Tak świętowali niepodległość - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zarzeczu Łukowskim odbyła się w gminie Łuków uroczystość z okazji Święta Niepodległości, połączona z VI Festiwalem Pieśni Niepodległościowej.

Rozpoczęła ją msza św. w intencji Ojczyzny, celebrowana przez ks. Mariana Banasiuka. Asystę pocztów sztandarowych stanowili druhowie z jednostek OSP w Turzych Rogach, Kownatkach, Wólce Świątkowej oraz uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzeczu Łukowskim. Program VI Festiwalu Pieśni Niepodległościowej obejmował pieśni patriotyczne i żołnierskie w wykonaniu zespołów ludowych „Zalesianki”, „Niezapominajki”, „Jagódki”, a także Koła Gospodyń Wiejskich, zespołu „Iskierki Św. Jana Pawła II” ze Szkoły Podstawowej w Zarzeczu Łukowskim oraz scholi  i chóru „Corde Christi” z parafii w Zarzeczu Łukowskim. 


Wszyscy wykonawcy patriotycznej części artystycznej uroczystości otrzymali z rąk wójta Mariusza Osiaka pamiątkowe dyplomy. Na koniec wspólnie odśpiewano hymn narodowy i rotę. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych w osobach wójta gminy Łuków Mariusza Osiaka, jego zastępcy Wojciecha Szczygła, przewodniczącego Rady Gminy Tadeusza Federczyka, a także radni, sołtysi, mieszkańcy gminy i zaproszone zespoły wokalne.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE