Reklama

Gmina Łuków: Są pieniądze na kolejne laptopy dla szkół

Opublikowano:
Autor:

Gmina Łuków: Są pieniądze na kolejne laptopy dla szkół - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Łuków otrzyma pieniądze na zakup kolejnych laptopów dla placówek oświatowych. Wniosek o przyznanie środków z programu "Zdalna szkoła plus" został już pozytywnie rozpatrzony, a to oznacza przyznanie 125 tysięcy złotych.

 - Szacujemy, że to powinno wystarczyć na zakup około 50 laptopów. Zgodnie z założeniami programu w pierwszej kolejności sprzęt ma trafić do uczniów z rodzin wielodzietnych. Czekamy na podpisanie umowy o przyznaniu pieniędzy i gdy je otrzymamy będziemy realizować zakupy - zapowiada dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego w Łukowie Bogdan Wiącek.

To druga edycja programu "Zdalna szkoła" realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Za pierwszym razem Gmina Łuków otrzymała 80 tysięcy złotych, które przeznaczyła na zakup 36 laptopów. Rozdzieliła je między 11 szkół, proporcjonalnie do liczby oddziałów.

Oprócz tego, w ramach akcji samorządu wojewódzkiego "Lubelskie wspiera uczniów" do placówek w gminie Łuków trafiło 11 tabletów z dostępem do internetu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE