Reklama

Gmina Łuków: Przed złożeniem wniosku o zwrot akcyzy

Opublikowano:
Autor:

Gmina Łuków: Przed złożeniem wniosku o zwrot akcyzy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rolnicy z gminy Łuków, którzy chcą się starać o zwrot podatku akcyzowego, zawartego w paliwie rolniczym, powinni przygotować się do wizyty w urzędzie.

Dokumenty będą przyjmowane od 3 sierpnia, ale urzędnicy chcą usprawnić obsługę i zadbać o bezpieczeństwo w związku z pandemią koronawirusa.

Pracownicy gminy  proszą wnioskodawców o przybycie do urzędu już z kompletnie wypełnionym wnioskiem, łącznie z wpisaniem numerów faktur, numeru konta, na które mają być przelane pieniądze i podpisem ubiegającego się o zwrot akcyzy.

To powinno zdecydowanie usprawnić przyjęcie dokumentów, a wnioskodawcy nie będą musieli czekać w kolejce w dość ciasnym korytarzu urzędu, w maseczkach i z zachowaniem dystansu społecznego.
W przypadku producentów rolnych, którzy są płatnikami podatku VAT, oryginały faktur dołączane do wniosku, będą do odbioru po dwóch dniach od jego złożenia.

Niezbędne formularze można pobrać w pokoju numer 16 Urzędu Gminy przy ul. Świderskiej w Łukowie albo ze strony internetowej: www.lukow.ug.gov.pl z zakładki "Do pobrania".

W obecnym naborze można rozliczać faktury za paliwo, używane do produkcji rolniczej, zakupione między 1 lutego a 31 lipca tego roku. Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2020 roku wynosi 100 złotych za hektar użytków rolnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE