Reklama

Reklama

GMINA ŁUKÓW. Pieniądze na sport. Wiemy kto i ile dostał

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

GMINA ŁUKÓW. Pieniądze na sport. Wiemy kto i ile dostał  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do podziału było 160 tys. zł.

Reklama

Gmina rozstrzygnęła konkurs na realizację zadań publicznych. Na upowszechnianie kultury fizycznej, działania kulturalne i turystykę samorząd podzielił ponad 160 tysięcy złotych.

Najwięcej, bo 113 tysięcy złotych, gmina przekaże na szkolenie piłkarzy, ich udział w rozgrywkach ligowych i utrzymanie obiektów sportowych. Środki te otrzyma sześć klubów z Łazów, Zalesia, Dąbia, Turzych Rogów, Gołaszyna i Łukowa.

 

Kolejne 9 tysięcy na szkolenie zapaśników trafi do Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Szkole Podstawowej w Zalesiu, 5 tysięcy - do tenisistów stołowych z Klubu Sportowego "Tur" Turze Rogi, 2,5 tysiąca - do lekkoatletów z UKS "Olimpijczyk" w Rolach, 8 tysięcy - do siatkarzy z UKS przy SP w Strzyżewie, 3,5 tysiąca - do szachistów z Klubu Szachowego "Hetman" Krynka i 2 tysiące złotych - na ogólnorozwojowe zajęcia sportowo-rekreacyjne, organizowane przez UKS "Pelikan" Zarzecz Łukowski.

 

Ponadto Stowarzyszenie Krzewienia Tradycji i Kultury Ludowej w Gminie Łuków otrzyma 17 tysięcy złotych na zajęcia z dziećmi i młodzieżą oraz udział konkursach i festiwalach folklorystycznych.

 

Z kolei gminne środki na turystykę i krajoznawstwo przypadły dwóm organizacjom, które zorganizują imprezy rowerowe. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żdżary i UKS przy SP Zalesie będą mieć do dyspozycji 2 tysiące złotych do podziału po połowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy