Reklama

Reklama

GMINA KRZYWDA Pomoc żywnościowa dla najbardziej potrzebujących

Opublikowano: śr, 3 lut 2021 11:00
Autor:

GMINA KRZYWDA Pomoc żywnościowa dla najbardziej potrzebujących - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku po raz kolejny Gmina Krzywda przystąpiła do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. Do gminy żywność dostarczana jest przez Bank Żywności w Lublinie.

Reklama

Aby otrzymać paczkę żywnościową należy najpierw udać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywdzie mieszczącego się przy ul. Łukowskiej 20 (wejście od „Promyka Nadziei”) w celu uzyskania skierowania.

 

Skierowania wydawane będą od 8 lutego 2021r. w godzinach pracy Ośrodka (8.00 – 16.00).

 

Zgodnie z założeniami programu pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana osobom spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej między innymi: ubóstwo, bezdomność, niepełnosprawność, potrzeby ochrony macierzyństwa, wielodzietności i których dochód nie przekracza 220% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (1 542,20 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1 161,60 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywdzie.

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywdzie na podstawie złożonego oświadczenia, ma prawo przeprowadzić wywiad środowiskowy w celu wydania skierowania, w sytuacji kiedy uzyska informację o dysproporcjach między deklarowanym dochodem, a faktycznym dochodem rodziny. Odmowa przeprowadzenia wywiadu środowiskowego równoznaczna jest z odmową z tej formy pomocy.

 

Więcej informacji uzyskać można w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzywdzie osobiście lub pod nr telefonu 25 755-12-89.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.