Reklama

GMINA KRZYWDA Mało wniosków o stypendia i zasiłki szkolne

Opublikowano:
Autor:

GMINA KRZYWDA  Mało wniosków o stypendia i zasiłki szkolne - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rodzice uczniów z gminy Krzywda, którzy chcą się starać o stypendium i zasiłek szkolny, mają jeszcze tylko kilka dni na złożenie odpowiednich dokumentów. Miejscowy ośrodek pomocy społecznej przyjmuje je do najbliższego wtorku.

- Czasu jest coraz mniej, a od początku miesiąca wpłynęło zaledwie około 30 wniosków. W analogicznym okresie ubiegłego roku było ponad 140 - przyznaje kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Tomasz Ciężki.

 

Stypendium jest przyznawane na podstawie kryterium dochodowego, które w bieżącym roku szkolnym nie może przekraczać 528 złotych netto na osobę w rodzinie. Składając wniosek trzeba ten dochód udokumentować zaświadczeniami o wynagrodzeniu, na przykład z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenia, emerytury, zasiłku dla bezrobotnych czy działalności gospodarczej.

 

By otrzymać zasiłek wnioskodawca powinien złożyć dokument, potwierdzający wystąpienie zdarzenia losowego, uzasadniającego przyznanie pomocy.

eśli weryfikacja wniosku o przyznanie stypendium zakończy się dla wnioskodawcy pozytywnie, pieniądze będą wypłacane na podstawie faktur i rachunków oraz innych dokumentów, potwierdzających koszty poniesione na cele edukacyjne. Na przykład wydatki związane ze zbiorowymi wyjazdami na wycieczkę szkolną, z wyjściami do kina, czy teatru można udokumentować pisemnym oświadczeniem ze szkoły.

 

Dokładny regulamin ubiegania się o stypendium i zasiłek szkolny jest dostępny na stronie: www.gminakrzywda.pl, a szczegółowe informacje uzyskać także ośrodku pomocy społecznej, osobiście lub telefonicznie pod numerem: 25 755 12 89.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE