Reklama

Reklama

GM. STOCZEK ŁUKOWSKI Ferie z TVBiblioteka w Starych Kobiałkach

Opublikowano: 2 lutego 2021 10:11
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pracownicy biblioteki w Starych Kobiałkach wykorzystali ferie zimowe do pokazania za pośrednictwem Internetu interesujących miejsc oraz ludzi z pasją z najbliższego otoczenia.

Reklama

Każdego dnia ferii dziecięcy reporter wędrował pod opieką pracownika biblioteki, realizując  reportaże.

 Pouczające i wzruszające wizyty

 

 Pierwsze nagrania odbyły się w gospodarstwie Zofii Rosy, która kocha zwierzęta, a szczególnie kury, których ma wiele gatunków i w Zakładzie Aktywności Zawodowej, gdzie zatrudnieni są m.in. ludzie niepełnosprawni, którzy gotują posiłki dla mieszkańców i szkół w całej gminie Stoczek Łukowski.

 

 

Bardzo ciekawa była wizyta w kościele parafialnym w Stoczku Łukowskim, gdzie ks. proboszcz Sławomir Sulej zaprowadził gości do miejsc, gdzie zwykle wierni nie mogą przebywać. Reporterzy mogli zobaczyć z bliska prezbiterium, zakrystię, a nawet wspięli się po krętych schodach "na chór" do miejsca pracy organistki.

 O swojej pracy opowiedzieli przed kamerą druhowie z OSP w Starej Róży, prezentując strażnicę i wyposażenie wozu strażackiego, a także policjanci z Komendy Policji w Stoczku Łukowskim.

 

 

Podczas wizyty u niezwykłych sióstr Janaszek, które mimo niepełnosprawności z zamiłowaniem oddają się pasji tworzenia rękodzieła i poezji, reporterzy usłyszeli przesłanie: "rozwijajcie swoje pasje i zainteresowania pomimo przeciwności losu".

 Rzeźbiarz Michał Sałasiński, który z drewna potrafi wyczarować przepiękne figury, krzyże i inne dzieła, pokazał jak pracuje dłutem.

 

 

Biblioteczna kamera odwiedziła też Klub Motocyklowy "Armaty", a  motocykliści opowiedzieli o podróżach i działalności charytatywnej. Młodzi reporterzy gościli też w piekarni GS w Stoczku Łukowskim.

 TVBiblioteka czeka

 

 

   - To były bardzo intensywne ferie dla biblioteki w Starych Kobiałkach, mimo przygnębiającej chwilami nieobecności dzieci i młodzieży. Realizowane reportaże wymagały zaangażowania podczas nagrań i pracochłonnej obróbki filmów – mówi Iwona Brodzik, dyrektor GBP w Starych Kobiałkach.

 

- Ze względu na duże zainteresowanie i prośbę mieszkańców, biblioteczna telewizja nie zawiesza działalności. Już wkrótce zaprosimy mieszkańców do kolejnych reportaży, ale gdyby mieli jakieś pomysły, sugestie lub pytania, zachęcamy do kontaktu. TVBiblioteka na to czeka! - dodaje dyrektor.

 

Podziękowania

 Pracownicy GBP w Starych Kobiałkach serdecznie dziękują za wspólną zabawę i miłe słowa, szczególnie podziękowania należą się wszystkim, którzy udzielili wywiadu dla TVBiblioteka oraz małym reporterom za współpracę.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.