Reklama

Gimnazjada w Radoryżu Smolanym

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZS w Radoryżu Smolanym

Gimnazjada w Radoryżu Smolanym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym, był miejscem, gdzie zorganizowano tradycyjną już "Gimnazjadę". Na zawodach adresowanych dla osób, które wkrótce wybierać będą szkołę średnią, bawiło się kilka szkół z ich uczniami, opiekunami i rodzicami.

Tegoroczna „Gimnazjada” miała miejsce 4 czerwca. Jej uczestnicy uczestniczyli w szeregu konkurencji sportowych, quizów oraz testów, w których należało popisać się wiedzą bądź talentem. Gimnazjaliści rywalizowali ze sobą m. in. w biegu sztafetowym, skoku w dal, siatkówce plażowej, przeciąganiu liny, żonglerce piłką. Nie zabrakło również konkursu strzeleckiego na szkolnej strzelnicy.

Potyczki wyłoniły zwycięzców także z konkursów „Jeden z niewielu”, stand-upu „zabij mnie śmiechem”, kalambur, turnieju „Jaka to melodia” oraz konkursu piosenki żołnierskiej. Gimnazjaliści uczestniczyli także w dyktandzie z języka rosyjskiego i konkursie z języka angielskiego.

Zawodom przyglądali się przedstawiciele straży pożarnej, policji oraz władze samorządowe. Wydarzenie uświetnili też przedstawiciele 23 Batalionu Lekkiej Piechoty w Białej Podlaskiej. Bialscy żołnierze na swoim stanowisku zaprezentowali sprzęt wojskowy i broń jakim dysponują na co dzień. Zainteresowanym uczniom udzielali wskazówek dotyczących rekrutacji i służby w jednostkach wojskowych.

Goście mogli też zobaczyć widowiskowy pokaz samoobrony w wykonaniu „mundurowych” uczniów z ZS w Radoryżu oraz pokaz musztry paradnej w wykonaniu drużyny reprezentacyjnej. „Gimnazjada” była też okazją na zapoznanie się z ofertą edukacyjną szkoły, jej warunków oraz możliwości i korzyści wynikających z kontynuowania nauki w klasach mundurowych.

Nietypową niespodziankę na „Gimnazjadzie” zagwarantowali też strażacy ochotnicy z Krzywdy, którzy polewali wodą z wozu strażackiego uczestników wydarzenia. „Gimnazjada” odbywała się bowiem w wysokiej temperaturze na zewnątrz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE