Reklama

Festyn Transportowców w Żdżarach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Festyn Transportowców w Żdżarach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Konkurs o Supermana Festynu, pokazy strażackie i modelarskie oraz muzyka na żywo. To część atrakcji XII Festynu Transportowców, który zorganizowano w niedzielę 22 lipca w Żdżarach.

W minioną niedzielę w Żdżarach odbył się XII Festyn Transportowców, będący świętem funkcjonujących na terenie gminy Łuków przewoźników. Tego dnia na terenie miejscowego „Rancza pod Bocianami” zorganizowano szereg zabaw i konkursów adresowanych do lokalnej społeczności.

Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły, m.in. „Jagódki” ze Żdżar czy grupa śpiewacza „Chodowiacy” z Chodowa. Zagrała też Kapela Zbucka z Tomaszem Radomyskim w składzie, znanym z występów na Pikniku Country w Mrągowie.

Jedną z ważniejszych części wydarzenia był konkurs na Supermana Festynu. W rywalizacji o specjalne „Złote Widły” panowie musieli wziąć udział w konkurencjach Włóczykij, Strzelanie batem po jajkach, Bieg po 500+, Zakręcony piłkarz, Chłop pańszczyźniany, czy Wirujący głąb. Zawody zwyciężył i tytuł zdobył Wiesław Sadło. Emocji nie zabrakło także podczas meczu piłkarskiego rozegranego pomiędzy rodzicami i dziećmi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:3 dla młodszych piłkarzy.

W organizację Festynu Transportowców włączyły się też inne organizacje i instytucje. Przedstawiciele Konnej Straży Ochrony Przyrody i Tradycji zapewnili przejażdżkę wierzchem, a pracownice Gminnej Biblioteki Publicznej w Łukowie poprowadziły zabawy dla dzieci i młodzieży. Nie zabrakło też pokazów modelarskich i pokazu funkcjonowania drukarki 3D. W trakcie wydarzenia wytchnienie przygotowali strażacy z OSP w Dąbiu. Ochotnicy zorganizowali konkurs „Siła wody”, w którym wygrał Adam Kowalczyk. Każdy miał też okazję sprawdzić, ile waży ekwipunek strażaka po założeniu pełnego umundurowania.

Festyn Transportowców był okazją do promocji marki Województwa Lubelskiego „Lubelskie - Smakuj życie”. Wsparcia oprócz sponsorów prywatnych udzielił imprezie Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Dzień zakończyła zabawa pod gołym niebem poprowadzona przez zespół Spectrum Live. Całość prowadził Krzysztof Fornal, który wysłał do Redakcji informację z wydarzenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE