Reklama

Europoseł Kuźmiuk w gminie Stanin

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Europoseł Kuźmiuk w gminie Stanin - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Afrykański Pomór Świń zdominował temat spotkania mieszkańców gminy Stanin ze Zbigniewem Kuźmiukiem, europosłem z ramienia PiS. Spotkanie z przedstawicielem Parlamentu Europejskiego odbyło się 13 maja w Kosutach.

Reformy rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz tzw. Zjednoczonej Prawicy, a także bolączki rolników spowodowane rozprzestrzenianiem się wirusa AS to tematy, które poruszone zostały na spotkaniu mieszkańców gminy Stanin z Posłem do Parlamentu Europejskiego Zbigniewem Kuźmiukiem. Europoseł zawitał na ziemię łukowską w niedzielę 13 maja na zaproszenie Zarządu Powiatowego PiS.

Obecni opisali gościowi sytuację wynikającą z wymogów, jakie zostały nałożone na gospodarstwa produkujące trzodę chlewną na terenach, gdzie wyznaczona została tzw. czerwona strefa Afrykańskiego Pomoru Świń. Kuźmiuk zobowiązał się przekazać wnioski Ministrowi Rolnictwa, a podobną deklarację złożył też obecny na spotkaniu burmistrz Łukowa Dariusz Szustek. Szef powiatowych struktur PiS obiecał skontaktować się Wojewodą Lubelskim i przekazać skargi rolników na Powiatowego Inspektora Weterynarii w Łukowie.

Po zakończeniu spotkania poseł Kuźmiuk wraz z władzami samorządowymi przez dług czas prowadzili indywidualne rozmowy z zainteresowanymi rolnikami. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele władz powiatowych, gminnych wojewódzkich oraz szefowie jednostek rolniczych. Obecni byli też działacze powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE