Reklama

Dzień Dawcy Szpiku już dziś!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: DKMS Polska

Dzień Dawcy Szpiku już dziś! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Między godziną 11 a 17 w I LO w Łukowie trwać będzie Dzień Dawcy Szpiku. Warto zarejestrować się jako potencjalny dawca - w ten sposób możemy uratować czyjeś życie.

Przed nami Dzień Dawcy Szpiku, organizowany przez I LO w Łukowie oraz fundację DKMS Polska. Między godziną 11 a 17 chętni będą mogli zarejestować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Warto skorzystać z tej możliwości, ponieważ statystyki zachorowań są zatrwajążające.

- W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli - informują pomysłodawcy wydarzenia w szkole średniej. - Bez względu na wiek każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy - dodają.

Bliższe informacje na temat idei rejestracji jako potencjalny dawca szpiku znaleźć można na stronie internetowej fundacji DKMS Polska, która jest współorganizatorem wydarzenia. Wątpliwości rozwieją też uczniowie I LO w Łukowie działający pod opieką koordynatorki Sylwii Szczygielskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE