Reklama

Dzieci z "Fantazji" piekły chleb

Opublikowano:
Autor:

Dzieci z "Fantazji" piekły chleb - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To wszystko w ramach projektu edukacyjnego "Dobry, polski chleb", do którego zaangażowani zostali także rodzice przedszkolaków z łukowskiej "Czwórki". Maluchy odwiedziły piekarnię, brały udział w konkursach i zabawach.

Przy realizacji projektu nacisk został położony na zespołowe, planowe i różnorodne działanie przedszkolaków. Pomysłodawczynie i koordynatorki z przedszkola zwracały uwagę maluchom, jak wiele potrzeba włożyć wysiłku, by powstał chleb będący dla wielu osób podstawą codziennego pożywienia. Wszystkie zaplanowane aktywności miały na celu kształtowanie u dzieci zachowań prozdrowotnych, budzenie ciekawości otaczającego je świata, jego zmieniającej się rzeczywistości, jak również szacunku do ludzkiej pracy i jej wytworów.

Projekt edukacyjny podzielony został na pięć etapów. W pierwszym z nich sprawdzono „co dzieci wiedzą o chlebie”, a powstałe przy tej okazji tzw. mapy myśli pozwoliły odpowiedzieć na pytania „co o chlebie dzieci chciałyby wiedzieć”. Drugi etap projektu był odpowiedzą na postawione przez maluchów pytania. Dzieci układały historyjki obrazkowe o pieczywie, śpiewały piosenki o chlebie, oglądały filmy edukacyjne „Od ziarenka do bochenka” i przeprowadzały zabawy matematyczne, w których inspiracją były różne odmiany pieczywa. 

Odwiedziły też sklep-piekarnię w Łukowie i spotkały się z piekarzem w piekarni PSS Społem.W kolejnych etapach projektu maluchy uczestniczyły w warsztatach „Bułka i bułeczki” które poprowadził piekarz z piekarni PSS Społem. Dzieci własnoręcznie lepiły bułeczki i dekorowały je wybranym przez siebie ziarnem. Wykonywały też prace plastyczne o tematyce „Dobry, polski chleb”. 

Zwieńczeniem projektu było zorganizowanie konkursu dla rodziców i dzieci, w którym uczestniczyło 29 rodzin. Wszystkim zostały wręczone nagrody i dyplomy.Twórcami projektu były Dorota Jońska, Hanna Tomaszewska, Anna Sankowska, Agnieszka Skrzyszewska, a jej realizatorami wszyscy nauczyciele i inni pracownicy przedszkola. Jak dodają pomysłodawcy, dobór metod realizacji projektu edukacyjnego okazał się doskonałym sposobem zdobycia wiedzy w ciekawy sposób.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE