Reklama

Dwie działki sprzedane, kolejne na sprzedaż

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Dwie działki sprzedane, kolejne na sprzedaż - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łukowska podstrefa ekonomiczna to nie tylko ŁukPasz, ale także inne przedsiębiorstwa. Kto już kupił działkę, a kto się do zakupu przymierza?

Podstrefa Łuków Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna została oficjalnie otwarta 6 listopada 2014 roku. Rok później władze miasta podpisały umowę przeniesienia własności jednej z działek na rzecz spółki ŁukPasz. Wówczas miasto sprzedało działkę o powierzchni nieco ponad 3 ha. Kolejną działkę zakupiła łukowska firma Elbud.  

Pod koniec marca miasto chce sprzedać kolejne dwie działki. Zainteresowana kupnem jest także łukowska firma - Fagum Stomil.  

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radni poruszyli temat problemów związanych z zasilaniem w energię elektryczną terenu podstrefy. Choć kwestia prądu była poruszana kilkukrotnie, teraz pojawiła się informacja, że w planach jest budowa kabla zasilającego, za co miasto nie poniesie kosztów. Kwota potrzebna na wykonanie tej inwestycji zostanie pokryta przez firmę ŁukPasz, która zleciła wykonanie projektu jednej z łukowskich firm. Burmistrz miasta Dariusz Szustek powiedział, że ostatnim uzgodnieniem jakie trzeba było poczynić była zgoda Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na przejście instalacji elektrycznej przez drogę krajową. I to, zgodnie ze słowami włodarza, już zostało uzyskane. Natomiast zastępca burmistrza Marcin Mateńko zapewnił, że PGE obiecało, iż prąd będzie, gdy rozpocznie się pierwsza budowa w podstrefie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE