Reklama

Droga Łuków - Biardy pozostanie na zimę sfrezowana

Opublikowano:
Autor:

Droga Łuków - Biardy pozostanie na zimę sfrezowana - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości GDDKiA nie położy nowej nawierzchni asfaltowej na całym odcinku trasy z Łukowa do Biard, który został sfrezowany. Kierowcy muszą przyzwyczaić się do wolniejszej jazdy po chropowatych fragmentach. Zarządca drogi tłumaczy, że sfrezowanie kolein poprawiło bezpieczeństwo na drodze.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu temat drogi krajowej K63 Łuków- Biardy poruszył radny wojewódzki Ryszard Szczygieł. Poinformował, że ten odcinek jest planowany do generalnej przebudowy w latach 2020 - 2022.

Projekt obecnie jest uzgadniany z RDOŚ w kwestii odwodnienia drogi, a także trwają ustalenia z pozostałymi służbami.

- Przetarg na wykonanie drogi prawdopodobnie będzie ogłoszony w połowie przyszłego roku. Ze względu na to, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce utrzymać odpowiedni stan bezpieczeństwa w zimie, nawierzchnia na 42 tys. m2 została sfrezowana, wykonano remont cząstkowy nawierzchni na ok.7 tys. m2, odnowiono oznakowanie cienkowarstwowe w miejscach wykonania remontu. Mieszkańcy Biard o to pytali, więc informuję, że nie wszystkie sfrezowane miejsca będą przykryte nową nawierzchnią, droga jest przygotowywana do generalnego remontu, więc ona zostanie w takim stanie w jakim jest. Zakres prac remontu doraźnego na drodze 63 w bieżącym roku został zakończony i trwają obecnie czynności odbiorowe.

Łączny koszt doraźnych prac remontowych na drodze nr 63 na w/w odcinku  wyniósł 915 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE