Reklama

Dożynki w gminie Łuków - ZDJĘCIA

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Dożynki w gminie Łuków - ZDJĘCIA - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Choć padał deszcz, a burza zbliżała się wielkimi krokami, rolnicy z gminy Łuków świętowali. W niedzielę w Łazach odbyły się ósme już dożynki gminne.

Dożynek w gminie Łuków nie popsuł obfity deszcz. 27 sierpnia do Łazów przybyli lokalni rolnicy. Zaprezentowali 22 wieńce, obejrzeli obrzęd dożynkowy, występy artystyczne, a 33 rolników odebrało wyróżnienia.  

Zaczęło się mszą świętą odprawioną w intencji rolników. Po niej, starostowie dożynek Joanna i Andrzej Kopyściowie poprowadzili korowód na plac sportowy w Łazach. I jak na święto rolników przystało, nie brakowało prezentacji 22 wieńców i obrzędu dożynkowego z przekazaniem chleba gospodarzom gminy. Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Federczyk i wójt Mariusz Osiak podzielili bochenek między zgromadzonymi.  

Dożynki to doskonała okazja nie tylko do podziękowania rolnikom za ich codzienny trud, ale także czas na wręczenie wyróżnień gospodarzom. W tym roku wyróżnienie odebrali: Ewa i Grzegorz Jankowscy z Aleksandrowa, Anna i Marek Wójcikowie z Biard, Paweł Wysokiński z Czerśli, Barbara i Jarosław Gryczkowie z Dąbia, Agnieszka i Henryk Szewczykowie z Dminina, Adam Żądełek z Gołaszyna, Paweł Niewęgłowski z Gołąbek, Romualda i Kazimierz Oklińscy z Gręzówki, Aleksandra i Mariusz Dudzińscy z Jezior, Wiesław Gałach z Jadwisina, Małgorzata i Adam Kurowie z Karwacza, Aleksandra i Marcin Włoczewscy z Klimek, Bożena i Henryk Wereszczyńscy z Krynki, Agnieszka i Bogdan Kowalczykowie z Kownatek, Ewa i Konrad Bartczakowie z Ławek, Jolanta i Jerzy Osińscy z Łazów, Jarosław Kopański z Malcanowa, Ewa i Robert Rzewuscy z Podgaja, Monika i Robert Jasińscy z Ról, Danuta i Grzegorz Żurawscy z Ryżek, Elżbieta i Sławomir Przegalińscy z Rzymów-Rzymków, Jakub Próchniewicz z Rzymego-Lasu, Anna i Leszek Dybciakowie z Sięciaszki Pierwszej, Teresa i Jerzy Durkowie z Sięciaszki Drugiej, Zofia i Franciszek Kowalczykowie ze Strzyżewa, Agnieszka i Feliks Domańscy z Suchocina, Ewa i Stanisław Mościccy z Sulejów, Iwona i Dariusz Zabłoccy ze Świdrów, Aneta i Bogdan Szczygielscy ze Szczygłów Dolnych, Kamil Trzciński ze Szczygłów Górnych, Beata i Feliks Żurawscy z Turzych Rogów, Barbara i Zbigniew Zgrajkowie z Wagramu, Wiesław Szczygielski z Wólki Świątkowej, Romualda i Stanisław Goławscy z Zarzecza Łukowskiego, Agata i Waldemar Karwowscy z Zalesia, Ewa i Jerzy Matyjaszkowie ze Żdżar.    

Święto plonów to także konkursy ogłoszone przez Gminny Ośrodek Kultury. Spośród 22 wieńców wybrany został najpiękniejszy. Jego właścicielem byli mieszkańcy Sięciaszki Pierwszej. Najatrakcyjniejsze stoisko przygotowali natomiast mieszkańcy Łazów.   Dożynki to także czas na występy artystyczne. Na scenie wystąpił Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Jata”, zespoły „Zalesianki”, „Kumpele”, \"Niezapominajki, „Jagódki”, a także Martyna Celińska – Janowicz z Łazów – tancerka z Klubu Pole Dance Fitness Łuków. Uroczystość zakończyła zabawa taneczna z zespołem Craters.  

Organizatorami dożynek byli: Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie, Gmina Łuków, Lokalna Grupa Działania „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI” i Rada Sołecka miejscowości Łazy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE