Reklama

Dokumentacja strzelnicy jest, na realizację trzeba poczekać

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: profil Marka Domańskiego, foto. Daniel Kondracki

Dokumentacja strzelnicy jest, na realizację trzeba poczekać - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O potrzebie stworzenia strzelnicy w naszym mieście mówi się od lat. Dziś wiemy, że dokumentacja techniczna wraz z pozwoleniem na budowę jest. Na realizację pomysłu trzeba będzie jednak poczekać.

2,4 mln zł – tyle ma kosztować budowa strzelnicy sportowej w Łukowie. Teren jest, dokumentacja techniczna także została już przygotowana. Jest także pozwolenie na budowę. Brakuje tylko pieniędzy.

Zgodnie z przygotowaną dokumentacją na terenie dawnej Strzelnicy powstanie wał ziemny z przesłonami i kulochwytami. Na terenie ma powstać także budynek magazynowo – techniczny, wieża rekreacyjna oraz parking dla samochodów osobowych na 40 miejsc. Wśród zaplanowanej infrastruktury znalazł się także tunel przejściowy do osi strzeleckiej czy też schron wyrzutni rzutek. Stanowiska strzeleckie i sędziowskie będą zadaszone.

Inwestycja ta ma pochłonąć 2,4 mln zł. Podczas jednej z ostatnich sesji Rady Miasta burmistrz informował, że miasto postara się pozyskać dofinansowanie ze środków unijnych lub Ministerstwa Obrony Narodowej. Na chwilę obecną, w budżecie na 2017 rok, nie ma zarezerwowanych środków na ten cel. Przed miastem bowiem duże zadanie jakim jest rewitalizacja zalewu Zimna Woda. Na strzelnicę trzeba więc będzie poczekać. Czekają na nią szczególnie łukowianie, którzy na co dzień ćwiczą w Klubie Strzeleckim Dragon w Siedlcach. O ich sukcesach pisaliśmy na naszym portalu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE