Reklama

Reklama

Dni Łukowa: rozdanie Złotych Niedźwiedzi [WIDEO]

Opublikowano: wt, 30 maj 2017 13:06
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Dni Łukowa: rozdanie Złotych Niedźwiedzi [WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nieodłącznym elementem Dni Łukowa jest wręczenie statuetek dla najbardziej zasłużonych mieszkańców i instytucji w naszym mieście. W tym roku rozdano pięć wyróżnień.

Reklama

W trakcie zakończonych niedawno Dni Łukowa władze miasta wręczyły statuetki zasłużonym mieszkańcom i instytucjom działającym w naszym mieście. Podczas niedzielnej „gali przy fontannie” statuetkę Łukowskiego Złotego Niedźwiedzia otrzymały trzy osoby i jedna instytucja. Jedna osoba otrzymała też tytuł Ambasadora Kultury Miasta Łuków.

W tym roku Ambasadorem została ELŻBIETA JAROSZYŃSKA, wieloletnia animatorka kultury. Obecnie pracuje w Łukowskim Ośrodku Kultury, gdzie koordynuje działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jest też organizatorką wielu spektakli teatralnych i koncertów rockowych, angażuje się w akcje kulturalne dla najmłodszych. Elżbieta Jaroszyńska od 1977 roku zaangażowana jest w przygotowania oraz realizację Sejmików Wiejskich Zespołów Teatralnych. W 2013 roku otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Łukowskim Złotym Niedźwiedziem od chwili obecnej mogą pochwalić się natomiast Tadeusz Bochman, Mateusz Rzewuski, Janusz Smyk i Club Weteranów Szos, w imieniu którego nagrodę na niedzielnej gali otrzymał Andrzej Zdrojewski.

TADEUSZ BOCHMAN to muzyk i wychowawca młodzieży. Od lat występujący w orkiestrze dętej (w przeszłości działającej m.in. przy Łukowskich Zakładach Obuwia). Od 1995 r. kapelmistrz orkiestry dętej, a od 1998 roku prezes Towarzystwa Muzycznego im. Antoniego Próchniewicza. Instruktor muzyki w Łukowskim Ośrodku Kultury, pomysłodawca i organizator Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych.

MATEUSZ RZEWUSKI to absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego oraz Master of Music w Musikhochschule w Lubece w klasie organów. Koncertował w ramach międzynarodowych festiwali m.in. w Polsce, Niemczech, Francji i w Rosji. Jest też finalistą ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów organowych w Rumii, Bardzie oraz Litwie. W uznaniu za wybitne osiągnięcia artystyczne został stypendystą Ministra Nauki oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2013 roku zainicjował Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie, którego jest dyrektorem artystycznym.

JANUSZ SMYK to znany nie tylko w Łukowie instrumentalista oraz muzyk. Muzykę tworzy od lat, kocha improwizację jazzową. W przeszłości występował na festiwalu ,,Jazz nad Odrą”, nagrał też płytę z Czesławem Niemenem i Sławomirem Kulpowiczem. Współpracował z orkiestrą studia S-1 Andrzeja Trzaskowskiego, symfoniczną orkiestrą radiową, teatrami na Targówku i Ateneum. Występował na festiwalach ,,Jazz Jambore”. Koncertował w wielu miejscach na świecie. W 2001 roku nagrał ze swoimi uczniami płytę „WE ARE THAT”, organizował tez Zaduszki Jazzowe.

CLUB WETERANÓW SZOS 
powstał z inicjatywy trzech mieszkańców Łukowa: Andrzeja Zdrojewskiego, Piotra Dybciaka i Stanisława Hawryluka. Początkowo był związany z Oddziałem Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Aktualnie liczy 45 aktywnych członków mieszkających w Łukowie i Stoczku Łukowskim, którzy biorą udział w imprezach ogólnopolskich reprezentując Łuków. Poza zasadniczą działalnością polegającą na rekonstrukcji starych, historycznych motocykli i propagowaniu wiedzy o historii motoryzacji, uczestniczy w wielu przedsięwzięciach patriotycznych na terenie miasta i powiatu. Jest współinicjatorem powstałej w parku miejskim w Łukowie tzw. „Galerii mówiących Kamieni”.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.