Reklama

Diecezjalny Dzień Akcji Katolickiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Diecezjalny Dzień Akcji Katolickiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Łukowie gościła członków Akcji Katolickiej z Diecezji Siedleckiej. Okazją do spotkania była przypadająca w tym roku 200. rocznica powstania diecezji oraz 20. "urodziny" działającej przy parafii grupy świeckich.

12 maja w Łukowie miało miejsce spotkanie Akcji Katolickiej - współpracującej z Kościołem organizacji świeckiej upowszechniającej wartości chrześcijańskie w życiu publicznym. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej przez Piotra Sawczuka, biskupa pomocniczego Diecezji Siedleckiej, które poprzedziło nabożeństwo różańcowe.

Osoby które odwiedziły tego dnia kościół NMP w Łukowie, świętowały 20-lecie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz 200. rocznicę powstania Diecezji Siedleckiej. W części oficjalnej, która odbyła się w sali Ambasador obecni składali życzenia grupie i wysłuchali prelekcji asystenta parafialnego Akcji ks. Szczepana Litwiniuka dotyczącej przedwojennej historii i działalności grupy na terenie diecezji. Spotkanie zwieńczyła część artystyczna w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy”, wspólny posiłek oraz śpiewanie pieśni majowych.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE