Reklama

Debata społeczna: alkohol i wadliwie oznakowane drogi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łukowie

Debata społeczna: alkohol i wadliwie oznakowane drogi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gminna Biblioteka Publiczna w Starych Kobiałkach gościła niedawno przedstawicieli policji i straży pożarnej. W miejscu tym w środę 21 listopada zorganizowana została debata społeczna.

Łukowska policja kontynuuje cykl debat społecznych z mieszkańcami powiatu. Tym razem o bezpieczeństwie rozmawiali w Starych Kobiałkach w środę 21 listopada przedstawiciele gmin Stanin, Stoczek Łukowski i Wola Mysłowska. Na spotkaniu oprócz policjantów byli też strażacy, a także mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Na spotkaniu nie zabrakło policyjnych statystyk. Te przedstawił Komendant Komisariatu Policji w Stoczku Łukowskim podinsp. Krzysztof Skwarek. Policjant mówił też o działaniach, które powzięto po poprzedniej debacie z kwietnia tego roku. Wspomniał m.in. o wydłużeniu godzin pracy miejscowego komisariatu.

K. Skwarek przytaczał też problemy w centrum Stoczka Łukowskiego, gdzie notorycznie spożywany jest alkohol i zakłócana jest cisza nocna. Zdaniem komendanta, część legitymowanych była wprost zdziwiona, że na placu Kościuszki w miasteczku nie można wypić piwa, czy wódki.

- By walczyć z tym zjawiskiem, policjanci wzmożyli patrole w Stoczku Łukowskim. Patrole przyjeżdżały też z Łukowa. Osoby spożywające alkohol były legitymowane, lecz na ich miejsce pojawiały się nowe - mówił K. Skwarek.

Społeczne przyzwolenie na picie piwa to problem z którym nie poradzono sobie do dziś. Jednak jak przekonywano na debacie, policja nadal będzie monitorować centrum Stoczka.

Na spotkaniu swoje wystąpienie mieli też przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, którzy prosili mieszkańców o dbałość o swoje domostwa. Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Łukowie bryg. Paweł Wysokiński mówił o ogólnopolskiej kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, zachęcał do kupna czujek monitorujących pojawienie się czadu w mieszkaniu. Padały też apele o kontrolę budynków i regularne sprawdzanie znajdujących się w nich instalacji.

- Według ustawodawcy Państwowa Straż Pożarna ma prawo sprawdzać budynki użyteczności publicznej pod kątem bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Nie może natomiast kontrolować prywatnych domów. Budynek, w którym się znajdujemy (Gminna Biblioteka Publiczna - przyp. red.) został wykonany z materiałów, które nie są łatwopalne. Sprawdzaliśmy nawet fotele, na których Państwo dziś siedzicie - mówił P. Wysokiński.

Strażak przypomniał, że instalację elektryczną i gromową (przeciwpiorunową) powinniśmy sprawdzać przynajmniej raz na pięć lat. Natomiast instalację gazową i kominową raz do roku. Uczestnicy debaty usłyszeli też kilka praktycznych informacji, m.in. jak gasić konkretne rodzaje pożarów. Strażacy przypominali chociażby, że pożary tłuszczów z patelni czy garnków w żadnym wypadku nie należy gasić wodą.

Ostatnim elementem spotkania była możliwość dzielenia się spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa i zadawania pytań przedstawicielom służb. Zgłoszone postulaty m.in. problem z narkotykami na terenie gminy Stoczek Łukowski i prośba o więcej policyjnych patroli na ulicach. Uczestnicy debaty zwrócili też uwagę na niedostateczne oznakowanie dróg, a także drogowy bubel w Kisielsku i Woli Kisielskiej.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE