Reklama

Czytają, bo lubią i pomagają

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: SP 4

Czytają, bo lubią i pomagają - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najpierw była książka, potem zbiórka słodkości, które trafiły do Domu Dziecka w Łukowie.

Ostatnie dni nauki to w wielu szkołach szczególny czas na zwrócenie uwagi na tych, którzy potrzebują pomocy. 21 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Łukowie odbyło się drugie spotkanie w ramach szkolnej akcji „Czytam, bo lubię”. Tym razem czytanie zostało połączone ze zbiórką słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Łukowie. Akcja odbywa się w tym roku w ramach nowej odsłony programu „Mądra szkoła czyta dzieciom”.

A jak święta to i świąteczne klimaty. Książkę „Drogi Mikołaju, prosimy, nie przyjeżdżaj do nas w tym roku”, wprowadzającą uczniów w atmosferę świąt Bożego Narodzenia, przeczytała dyrektor Elżbieta Kur. Przeczytana historia wyjaśniła dzieciom prawdziwe przesłanie świąt. Pomogła także odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego jedni mają tak dużo, a inni tak mało?”, a także otworzyć serca i oczy na potrzeby innych.

Tego dnia uczniowie przynieśli słodki podarunek dla bardziej potrzebujących kolegów i koleżanek. Mikołajkowy worek pełen słodkości został przekazany wychowankom Domu Dziecka w Łukowie. Koordynatorkami spotkania były: Anna Lech i Małgorzata Stryjek.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE