Reklama

Czy pociągi zapowiadane są zbyt cicho?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski (archiwum)

Czy pociągi zapowiadane są zbyt cicho? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do naszej redakcji zgłosił się Czytelnik z sugestią, iż nadjeżdżające lub odjeżdżające z łukowskiego dworca kolejowego pociągi są zbyt cicho zapowiadane. Co na ten temat ma do powiedzenia PKP PLK?

Podróżni chcący skorzystać z transportu kolejowego w Łukowie skarżą się na szereg uniedogodnień na tutejszym dworcu. Oprócz problemu braku kas biletowych i niefortunnie umiejscowionej kładki wiodącej na perony dochodzi problem zbyt cichego nadawania komunikatów megafonowych o odjeżdżających pociągach, bądź o opóźnieniach.

- Poziom głośności jest na tyle niedostateczny, że problemy z usłyszeniem komunikatów mają nie tylko osoby starsze, bądź cierpiące na zaburzenia słuchu, ale także osoby w pełni zdrowe i młode
- zauważył w mailu do redakcji jeden z Czytelników.

Czy sugestię Czytelnika podziela zarządzająca infrastrukturą kolejową spółka PKP PLK? Naszej redakcji udało się dotrzeć do opracowanego kilka lat temu dokumentu - „wytycznych w sprawie komunikatów megafonowych i wzorów komunikatów” opracowanego przez zarządcę tras. Niestety dokument nie określa, jaką wartość mierzoną w decybelach powinien mieć komunikat głosowy, stwierdza jedynie, że „w porze nocnej głośność nadawanych komunikatów powinna być zmniejszona”.

By potwierdzić, bądź zaprzeczyć informacjom otrzymanym od Czytelnika poprosiliśmy o komentarz biuro prasowe PKP PLK. W wiadomości otrzymanej od Karola Jakubowskiego, Naczelnika Wydziału Komunikacji i Promocji w Regionach PKP PLK S.A. czytamy, że spółka sprawdziła poziom nagłośnienia na stacji Łuków i że zdaniem kontrolującego zarówno na peronach jak i w poczekalni wygłaszane komunikaty maja właściwą głośność i są dobrze słyszalne.

- Poziom zapowiedzi głosowych musi zapewniać pasażerom odpowiednią słyszalność komunikatów o odjazdach i przyjazdach pociągów, ale także nie wpływać na okolicznych mieszkańców. Dlatego nagłośnienie, jak i inne elementy infrastruktury na peronach, są regularnie sprawdzane - informuje K. Jakubowski.

A czy Państwa zdaniem zapowiedzi pociągów w Łukowie są dostatecznie słyszalne? Zapraszamy do wyrażenia swojej opinii w komentarzach.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE