Reklama

Czołówka w Krzywdzie i wypalanie śmieci

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: OSP Krzywda

Czołówka w Krzywdzie i wypalanie śmieci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym tygodniu strażacy z powiatu łukowskiego walczyli z pożarami i interweniowali przy wypadkach. Jeden z nich miał miejsce w Krzywdzie, gdzie czołowo zderzyły się Skoda oraz Lexus.

W sobotę, 2 czerwca około godziny 13 w Krzywdzie zderzyły się czołowo Skoda Octavia i Lexus. Pasażerowie o własnych siłach opuścili auto. W wypadku poszkodowani zostali dwaj mężczyźni w wieku 61 i 32 lat, którzy z obrażeniami głowy trafili do szpitala. Strażacy zawodowi z Łukowa i strażacy-ochotnicy z Krzywdy, Fiukówki i Radoryża Kościelnego zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w autach i zneutralizowali wyciekające na jezdnię płyny eksploatacyjne. Policja wyjaśnia przyczyny zdarzenia.

Tego samego dnia przed godz. 22 w Gołaszynie doszło do dachowania samochodu marki Renault Clio. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu, a osoby podróżujące samochodem samodzielnie opuściły auto. Na miejscu pojawili się strażacy z OSP Gręzówka i PSP z Łukowa, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeszukali okolicę pod kątem obecności poszkodowanych, postawili auto na koła, odłączyli akumulator w autach i zneutralizowali wyciekające na jezdnię płyny eksploatacyjne. Przyczyny dachowania wyjaśnia policja.

Pomogli otworzyć drzwi

W poniedziałek, 28 maja ok. godz. 23.33 strażacy zawodowi z Łukowa pomogli zespołowi karetki w otwarciu jednego z domów w Wólce Zastawskiej. W pomieszczeniu znajdowała się kobieta, które źle się czuła. We wtorek, 29 maja ok. godz. 0:25 strażacy zawodowi z Łukowa otworzyli jedno z mieszkań przy ul. Rolniczej w Łukowie. W środku znajdował się chory na parkinsona mężczyzna, który upuścił niedopałek papierosa. Strażacy zapobiegli rozprzestrzenieniu się ognia z niedopałka.

Zabezpieczyli poligon

We wtorek, 29 maja ok. godz. 18:08 strażacy zawodowi z Łukowa zabezpieczyli działania wojskowe na poligonie w Jagodnem.

Udzielili pierwszej pomocy

W środę, 30 maja ok. godz. 21:28 na ul. Rolniczej w Łukowie przed jednym z domów zasłabł 52-letni mężczyzna. Strażacy zawodowi z Łukowa udzielili pierwszej pomocy i przekazali chorego pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Tego samego dnia ok. godz. 22:59 strażacy zawodowi z Łukowa udzielili pierwszej pomocy 57-letniemu mężczyźnie z urazem i przekazali go pod opiekę ratowników medycznych.

Pożary śmieci, traw i krzaków

W środę, 30 maja ok. godz. 10:32 strażacy zawodowi z Łukowa oraz strażacy-ochotnicy z OSP Stanin ugasili pożar trawy na łące w Józefowie. W czwartek, 31 czerwca ok. godz. 12:04 strażacy zawodowi z Łukowa ugasili pożar krzaków i trawy na posesji przy ul. Zaokręgiem w Łukowie. W piątek, 1 czerwca ok. godz. 9:41 strażacy zawodowi z Łukowa ugasili pożar śmieci w śmietniczce ulicznej przy ul. Nowopijarskiej w Łukowie. Również w piątek ok. godz. 14:29 strażacy zawodowi z Łukowa oraz strażacy-ochotnicy z OSP Stanin ugasili pożar siana na łące w Staninie.

Koty na drzewach

W czwartek, 30 maja ok. godz. 19:35 strażacy-ochotnicy z OSP Osiny zdjęli kota z jednego z drzew w Wandowie. W sobotę, 2 czerwca ok. godz. 8:50 strażacy zawodowi z Łukowa zdjęli kota z drzewa na ul. Partyzantów w Łukowie.

Mieszkańcy wypalali śmieci, ogień wymknął się spod kontroli

W piątek, 1 czerwca ok. godz. 8:34 właściciele jednego z domów w Jarczewie wypalali na podwórku śmieci. Rosnący pożar ugasili strażacy zawodowi z Łukowa oraz strażacy-ochotnicy z Jarczewa i Dworni. W sobotę, 2 czerwca ok. godz.21:36 mieszkańcy jednego z domów w Siedliskach wypalali na podwórku śmieci. Pożar ugasili dwa zastępy strażaków zawodowych z Łukowa, dwa zastępy strażaków-ochotników z Woli Bystrzyckiej oraz druhowie ze Świderek i Wojcieszkowa.

Pomogli w transporcie pacjenta

W piątek, 1 czerwca ok. godz. 4:39 strażacy zawodowi z Łukowa pomogli ratownikom medycznym przetransportować otyłego pacjenta do karetki z mieszkania przy ul. Kościuszki w Łukowie.

Usunęli osy


W piątek, 1 czerwca  o godz. 19:35 straż pożarna otrzymała zgłoszenie, że w zabudowie studni przy jednym z domów w Woli Mysłowskiej znajduje się gniazdo os. Strażacy-ochotnicy z OSP Ksawerynów w ubraniach ochronnych usunęli gniazdo. W niedzielę, 3 czerwca strażacy zawodowi z Łukowa w ubraniach ochronnych usunęli gniazdo os w altance na działce rekreacyjnej przy ul. Armii Krajowej w Łukowie. Owady stanowiły zagrożenie dla dzieci.

Pożar sadzy w kominie

W piątek, 1 czerwca  o godz. 21:38 strażacy zawodowi z Łukowa ugasili pożar sadzy w kominie w jednym z domów w Czerśli. Przewietrzyli również pomieszczenia i skontrolowali komin. UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE