reklama
reklama

Co słychać w "szkółce rzeźbiarskiej"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Co słychać w "szkółce rzeźbiarskiej"  - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościNiedawno w Muzeum Regionalnym w Łukowie odbyło się uroczyste podsumowanie jesiennej ,,szkółki rzeźbiarskiej”, podczas którego wszystkim uczestnikom zajęć zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i drobne upominki
reklama

Jesienią, dwa razy w tygodniu prowadzone były zajęcia z utalentowaną młodzieżą szkolną Łukowa i okolic, w wieku od 8 do 18 lat. W warsztatach, które prowadził znany łukowski rzeźbiarz Krzysztof Osak wzięło udział 8 osób. Podczas cyklicznych spotkań wszystkim uczestnikom ,,szkółki” przekazane zostały umiejętności warsztatowe, połączone z nauką rzeźbienia w drewnie przy zachowaniu tradycyjnej treści i formy współczesnej rzeźby ludowej charakterystycznej dla regionu łukowskiego. Ubiegłoroczne zajęcia w szkole rzeźbienia odbywały się pod hasłem „W krainie kwiatów i zwierząt”. Mali artyści wykonali z drewna postaci bajkowych i realistycznych zwierząt, a także kwiaty i inne motywy, a potem barwnie je pomalowali.

 

Po wakacjach rusza kolejna edycja. Muzeum Regionalne zachęca do zapisywania się na zajęcia, w których udział jest bezpłatny. Celem działalności „szkółki” jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży tradycyjnej rzeźby ludowej, wyszukiwanie młodych talentów, a także kształtowanie ich umiejętności warsztatowych. Dodatkowo rzeźbienie w drewnie rozwija zdolności plastyczne, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy koordynację ruchową, a także jest doskonałym argumentem do odciągnięcia choć na moment dziecka od komputera czy smartfona.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama