Reklama

Co dalej ze świetlicą w Zalesiu?

Opublikowano:
Autor:

Co dalej ze świetlicą w Zalesiu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jutro upływa termin składania ofert w przetargu dotyczącym wybudowania świetlicy wiejskiej w Zalesiu. Budynek musi być gotowy do końca lipca 2018 roku.

Gmina Łuków ogłosiła przetarg na budowę świetlicy wiejskiej w Zalesiu. W budżecie zabezpieczone zostały środki na ten cel. Przetarg pokazał, że 800 tys. to za mało. Najniższa oferta opiewała na kwotę 1,2 mln, natomiast najwyższa na 2,1 mln.  

Takich środków nie mieliśmy przeznaczonych na realizację tego zadania. Wykonawca, który złożył najniższą ofertę nie przystąpił do podpisania umowy. Ogłaszamy więc przetarg drugi raz – powiedział nam wójt gminy Łuków Mariusz Osiak.  

Rada Gminy Łuków postanowiła podnieść kwotę jaką chce przeznaczyć na ten cel do 1,2 mln. Zmniejszony został także zakres rzeczowy prac. Tym razem wykonawca będzie miał za zadanie wybudowanie świetlicy, bez konieczności wykonania utwardzenia placu i ogrodzenia. Urząd czeka na oferty jeszcze do jutra. Skąd ten pośpiech?

Moglibyśmy odłożyć zadanie w czasie, ale otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania, dotację w wysokości 400 tys. zł – wyjaśnia wójt.  

Termin składania ofert mija jutro. Czas pokaże czy drugi przetarg wyłoni wykonawcę. Budynek świetlicy musi powstać do końca lipca przyszłego roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE