Reklama

Certina - marka zegarków z historią i tradycją

Opublikowano:
Autor:

Certina - marka zegarków z historią i tradycją - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W przypadku niektórych przedmiotów to, czy dana marka działa długo na rynku, nie jest ważne. Jednak zdarzają się takie branże, których produkty ocenia się po historii oraz tradycji firmy. Właśnie tak jest w przypadku biżuterii oraz zegarków. Dlatego warto poznać parę informacji o jednej z najsłynniejszych marek, która zajmuje się produkcją wyjątkowych zegarków. Chodzi tu oczywiście firmę Certina.

Szwajcarska precyzja

Nie od dziś wiadomo, że zegarki są prawdziwym znakiem rozpoznawczym Szwajcarii. Właśnie tam powstają te, które są rozprowadzane przez najlepsze marki zegarkowe. Warto zauważyć, że również zegarki firmy Certina są produkowane we wcześniej wspomnianym kraju.

Historia firmy

Warto zauważyć, że firma została założona przez dwóch braci Kurth w 1888 roku. Jednak na początku zajmowali się jedynie produkcją mechanizmów oraz podzespołów, które były umieszczane w zegarkach. Dopiero parę lat później ich firma rozrosła się i postanowili zacząć produkować je w całości. Trzeba przyznać, że bardzo szybko zyskali uznanie w oczach klientów oraz konkurencji. Dzięki temu otrzymali wiele prestiżowych nagród. Warto zauważyć, że początkowo firma miała inną nazwę, a mianowicie Grana. Dopiero z okazji pięćdziesięciolecia istnienia bracia postanowili zmienić nazwę na Certina.

Sprawdzony system kluczem do sukcesu

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów zegarków Certina jest opatentowany system zabezpieczeń. Dzięki niemu zegarki są bardzo wytrzymałe oraz chronione przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. W ten sposób produkty wspomnianej firmy znalazły uznanie wśród sportowców oraz osób, którym przebywanie w ekstremalnych warunkach nie jest obce. Zatem nikogo nie powinien dziwić fakt, że twarzą marki często zostają właśnie znani sportowcy jak na przykład Robert Kubica.

Elementy, które gwarantują wytrzymałość

  • Koperta, która została wzmocniona,
  • Uszczelki założone na szkło, koronki oraz dekla,
  • Szkło zegarka, które jest szafirowe.

Marka obecnie

Pojawienie się mechanizmów kwarcowych w zegarkach sprawiło, że w branży doszło do prawdziwej rewolucji. Jednak marka Certina znalazła swój sposób na utrzymanie się na najwyższym poziomie. Wszystko dzięki powstaniu konsorcjum The Swach Group Inc. Jak już wcześniej zostało wspomniane, obecnie firma jest najbardziej ceniona przez sportowców oraz osoby, które preferują aktywny styl życia. Wszystko dzięki swojej niebywałej wytrzymałości. Ważne jest jednak to, by kupować jedynie oryginalne produkty, a nie podróbki. Możliwe jest to dzięki korzystaniu z oferty sprawdzonych sklepów, np. https://www.czaszegarkow.pl/certina-c-949.html.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE