Reklama

Burmistrz deklaruje: kąpielisko nad zalewem 1 lipca

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Burmistrz deklaruje: kąpielisko nad zalewem 1 lipca - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Coraz bliżej zakończenia I etapu modernizacji zalewu Zimna Woda w Łukowie. Jak powiedział na briefingu prasowym burmistrz Dariusz Szustek, 1 lipca ma być otwarte kąpielisko nad zalewem.

W trakcie sobotniej wizyty marszałka Sławomira Sosnowskiego w Łukowie, część uwagi zwrócono na kwestię modernizacji zalewu Zimna Woda. Przedstawiciele miasta zapoznali gościa z zakresem prac nad zbiornikiem i zachęcili do obejrzenia inwestycji na własne oczy.

- Łukowianie czekają na zalew z niecierpliwością, a władze na obiecane 10 milionów. Myślę, że pan marszałek osobiście się przekona, że nie są to pieniądze wyrzucone w błoto - powiedział Dariusz Szustek.

Przypomnijmy, że całość prac związanych z modernizacją zalewu (i podzielonych na dwa etapy) szacowana jest na 23 mln złotych. W ramach tej kwoty całkowicie zmienić się ma wygląd miejsca wypoczynku łukowian, pojawić się mają też nowe atrakcje. Te szacowane są na 16 mln złotych, z czego 10 milionów ma pochodzić właśnie ze środków zewnętrznych. Pieniądze "od Marszałka" mają pojawić się jeszcze w tej kadencji.

- 1 lipca otwieramy kąpielisko i plażę. Projekt jest zaplanowany z realizacją do 2020 roku, ale już w tym roku będzie można się kąpać, pływać kajakiem i rowerem wodnym, plażować - powiedział w obecności gościa burmistrz Łukowa Dariusz Szustek.

Firma budowlana ze Stalowej Woli, która w tej chwili prowadzi prace m.in. w niecce zbiornika, ma wykonać zadanie do 31 maja. Miesiąc później ma być już możliwość pływania w zalewie. Czy władze zdążą napełnić zbiornik wodą na wakacje?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE